Wczorajsze starcia były decydujące. Ostatecznie, to brazylijski skład Luminosity Gaming zmierzy się z Natus Vincere.

Każda drużyna dostała się do etapu playoff bez większych problemów, pokonując każdy napotkany zespół w fazie grupowej. Luminosity w ćwierćfinałach zwyciężyło nad polską ekipą Virtus.pro (2-1), co dało im możliwość zagrania w półfinałach przeciwko Team Liquid (2-0). To właśnie w tym meczu, zawodnicy pokazali brazylijską siłę, która zagwarantowała im miejsce w finałach.

Na'Vi podczas ćwierćfinałów zmierzyło się z Ninjas in Pyjamas. Nie dali swoim rywalom jednak nadziei na możliwe zwycięstwo i posłali ich do domu (2-0). Wydaje mi się, że najwięcej wysiłku i stresu kosztowało graczy spotkanie z duńskim zespołem Astralis, w którym walka podczas pierwszej mapy była niesłychanie zacięta. Udało im się jednak znaleźć wyraźne słabe punkty przeciwników i tym samym dostać się do ostatecznego punktu MLG Columbus 2016.

Pierwszy turniej z historyczną pulą nagród oraz ilością dni pomału dobiega końca, jednak najważniejszy mecz wciąż jest przed Nami. Transmisję na żywo możecie obejrzeć na kanale Piotra „izak” Skowyrskiego o godzinie 19:30.