CEVO ogłosiło rozpoczęcie zapisów do kolejnego sezonu rozgrywek, chociaż od zakończenia poprzedniego minęły dwa tygodnie.

Kolejne pieniądze i zainteresowanie świata do wygrania podczas dziesiątego już sezonu CEVO.  Wcześniejszy został zdobyty przez Tempo Storm, które pokonało SK Gaming w Londynie podczas finałów offline. Brazylijczycy wygrali wówczas 55 tysięcy dolarów.

Zapisy do aktualnych rozgrywek są już możliwe i potrwają do 30 maja. Pula wynosi 33 tysiące dolarów, które podzielone są między cztery dywizje, a podział przedstawia się nastepująco:

Main: 20 tysięcy dolarów

Intermediate: 10 tysięcy dolarów

Amateur: 3 tysiące dolarów

Free: brak nagrody pieniężnej

O co chodzi z dywizjami? W teorii odpowiadają poziomowi potyczek między drużynami. W praktyce mając do wyboru trzy dywizje (Main wymaga zaproszenia) zostajemy postawieni przed kosztami rejestracji i tym, co otrzymujemy w zamian.

Dywizja free jest darmowa i tak naprawdę jest dobra dla tych, którzy stykają się z CEVO po raz pierwszy, chociaż brak zapewnione go serwera, zautomatyzowanego systemu rozgrywek i wyboru map, rankingu, statystyk na żywo, nagrywania demo automatycznie może zniechęcić. Dorzućmy do tego jeden mecz tygodniowo i wychodzimy mniej więcej jak na meczu rankingowym.

Dywizja „amatorska” wymaga wniesienia opłaty wynoszącej 7,50 dolara amarykańskiego, czyli możliwa już jest pula w wysokości 3 tysięcy dolarów. W porównaniu z darmową wersja wypada o niebo lepiej. Mamy zapewnione wszystko czego brakowało wcześniej. Jedyny minus to częstotliwość rozgrywek, ponieważ nadal jest to jedno spotkanie na tydzień.

Dywizja intermediate to opcja za 12,50 dolara. Różni się od poprzedniej wersji zmianą ilości meczy. Tutaj wynosi dwa na tydzień. Reszta jest taka sama jak w przypadku amateur. Pula oczywiście wynosi o wiele więcej, bo 10 tysięcy dolarów.

Gdzie można się zapisać? Na stronie CEVO. Czas macie do końca tygodnia.