Drugi dzień rywalizacji w ramach zamkniętych kwalifikacji do ESL Mistrzostw Polski dobiegł końca. Poznaliśmy zatem ostatnie dwie formacje, które awansowały do głównej ligi.

Zamknięte eliminacje do ESL Mistrzostw Polski wystartowały pierwszego marca. Po pierwszym dniu zmagań z awansu do głównej fazy krajowych rozgrywek cieszyli się reprezentanci Anonymo Esports Honoris, którzy dopięli swego w górnej drabince. W puli nagród widniały jednak jeszcze dwa sloty, o które wczoraj walczyli m.in. członkowie Illuminar Gaming.

To właśnie podopieczni Jędrzeja „Bogdan” Rokity byli jedną z dwóch ostatnich ekip, które trafiły na listę uczestników ESL MP. Udało im się dopiąć swego po pokonaniu Dr. Pepper Team rezultatem 2:0. Oczywiście patrząc tylko i wyłącznie na wynik w mapach można pomyśleć, że była to łatwa przeprawa dla iHG i faktycznie – na Mirage'u taka była, ponieważ Dominik „GruBy” Świderski i spółka zwyciężyli go 16 do 7, ale potyczka na Nuke'u należała już do tych trudniejszych. Drużyna Piotra „morelz” Taterki zamknęła ją dopiero po dogrywce – 19:16.

Smak dostania się do ESL Mistrzostw Polski poznali również gracze z organizacji Tarczyński Protein Team. Ich przygoda z dolną częścią zestawienia składów była nieco dłuższa, bo rozpoczęła się od drugiej rundy. Grono prowadzone przez Piotra „nawrot” Nawrockiego triumfowało w niej 2:0 nad StylDunow po niezwykle wyrównanym Nuke'u (16:14) i Mirage'u (22:20). Wystąpiło dzięki temu w decydującym spotkaniu przeciwko PGE Turów Zgorzelec, z którym gładko wygrało 2:0 – 16:8 na Trainie i 16:4 na Nuke'u.

W efekcie zespołami, które awansowały do ESL MP są:

  • Poland Anonymo Esports
  • Poland Honoris
  • Poland Illuminar Gaming
  • Poland Tarczyński Protein Team

Teraz czekamy więc tylko na oficjalne przedstawienie pozostałych sześciu formacji, które zagrają w lidze startującej planowo 8. marca.