Wszystkie polskie zespoły, które brały udział w otwartych kwalifikacjach do DreamHack Open December odpadły z nich po pierwszym dniu zmagań. Mowa m.in. o Izako Boars i x-kom AGO.

Naprawdę chcielibyśmy kiedyś wstać rano i poinformować czytelników o awansie naszych rodaków na jakieś wydarzenie. Na tą piękną chwilę musimy jednak jeszcze poczekać. Wczoraj bowiem nic nie ułożyło się tak, jakbyśmy tego chcieli. Nasi rodacy biorący udział otwartych eliminacjach do DreamHack Open December nie przetrwali pierwszego dnia rywalizacji. Trzeba natomiast przyznać, że niektórzy byli całkiem blisko tego wyczynu.

Pompa Team – choć było to niespodziewane, radziła sobie w tych rozgrywkach naprawdę nieźle. Ostatecznie dotarła do RO16, więc była o krok od przejścia do meczu o DreamHacka. Wtedy na jej drodze pojawiło się K23 i popsuło plany wygrywając pojedynek 16:8. Taki sam scenariusz spotkał również reprezentantów Izako Boarsx-kom AGO. Ci pierwsi uznali na tym etapie wyższość Lyngby Vikings – 10:16, a drudzy x6tence – 4:16.

Niżej przedstawiamy harmonogram dzisiejszych potyczek, po których poznamy cztery formacje cieszące się ze slota w zamkniętych kwalifikacjach do DH Open December.

  • 16:00 Kazakhstan K23 vs. Denmark Tricked – transmisja
  • 16:00 Hungary Budapest Five vs. Turkey Sangal – transmisja
  • 16:00 Denmark Lyngby Vikings vs. Romania Nexus – transmisja (na ten moment brak)
  • 16:00 Denmark x6tence vs. Russian Federation VP.Prodigy – transmisja