Dziś wystartują zmagania GAM3RS_X EU Champions Fall 2022. Osiem zespołów będzie rywalizowało o awans do BLAST Premier Showdown!

Standardowo, jak w każdym sezonie rozgrywek GAM3RS_X EU Champions Fall 2022, do gry o slota w BLAST Premier Showdown włączają się polskie formacje. PGE Turów Zgorzelec znalazł się na liście uczestników dzięki osiągniętym wynikom w PGE Dywizji Mistrzowskiej – Polskiej Lidze Esportowej, a MAD DOG'S PACT przebrnęło przez regionalne eliminacje. Faworytem całego wydarzenia jest oczywiście fnatic, które zajmuje obecnie 18. pozycję w światowym rankingu HLTV.

Wszystkie zespoły występujące w ramach GAM3RS_X EU Champions Fall 2022 zostały podzielone na dwie grupy – A i B. PGE Turów Zgorzelec znalazł się w pierwszej razem z SC e-SportsSangal EKO, a MAD DOG'S PACT trafiło do drugiej, w której są także fnaticLDLC oraz Genk. Tym samym dziś będziemy obserwować drużynę Kacpra „darko” Ściery, a dopiero jutro zobaczymy na ekranie grono prowadzone przez Dawida „lunAtic” Cieślaka.

Godziny meczów otwarcia w obu grupach zostawiamy poniżej.

Czwartek, 15.09.2022: 

  • 17:00 Poland PGE Turów Zgorzelec vs. Estonia SC e-Sports
  • 18:00 European Union Sangal vs. United Kingdom EKO

Piątek, 16.09.2022:

  • 17:00 European Union fnatic vs. European Union Genk
  • 18:00 Poland MAD DOG'S PACT vs. France LDLC

Pary w dalszych spotkaniach fazy grupowej będą zależały od wyników. Wygrani zmierzą się z wygranymi, a przegrani zagrają na przegranych. W ten sposób wyłonimy pierwszych półfinalistów i pożegnamy niektóre składy. Następnie dojdzie do decydujących potyczek ekip z bilansem 1/1.

Przypominamy, że w trakcie etapu numer jeden wszystkie pojedynki odbędą się w formacie BO1. Dopiero w play-offach pojawi się system BO3.