Koronawirus mocno zamieszał w organizacji Majora. Mimo że otwarte kwalifikacje do Minora mamy dawno za sobą, to okazuje się, że drużyny mogą ponownie spróbować swoich sił i walczyć o wyjazd do Rio. Zaczynamy otwarte kwalifikacje do cs_summit 6.

Gwoli przypomnienia – w 2020 roku doświadczymy tylko jednego Majora – będzie nim ESL One: Rio. Z powodu przesunięcia turnieju o kilka miesięcy (na listopad), VALVE i ESL zdecydowali się o zmianie formatu kwalifikacji do Majora. Zrezygnowano z tradycyjnej drogi – otwarte ->zamknięte kwalifikacje -> Minor -> faza pretendentów. Zamiast tego mamy całe turnieje kwalifikacyjne, w których drużyny mogą wygrać pieniądze, a także zdobywać punkty, według których później będą przyznawane miejsca na Majorze. W pierwszym takim wydarzeniu mogły wziąć jednak tylko te drużyny, które w zimie otrzymały kwalifikacje na Minora. Teraz otworzono drogę dla wszystkich. Oznacza to, że do cs_summit 6 wystartują otwarte kwalifikacje.

Te ruszają w Europie już 13 czerwca, czyli dzisiaj. Potrwają łącznie dwa dni, a pięć najlepszych zespołów otrzyma kwalifikację do zamkniętej części. W nich czeka już jedenaście zespołów, w tym Sprout z dychą i snatchim w składzie. Warto w tym miejscu wspomnieć także o MICHU, który razem z Envy ma zapewniony udział w cs_summit 6 North America. To jednak nie muszą być jedyni Polacy na tym etapie rozgrywek.

W otwartych kwalifikacjach bowiem zobaczymy najprawdopodobniej wszystkie najważniejsze formacje znad Wisły. Na liście zapisanych drużyn widnieją już m.in. AVEZ, PACT, Wisła, Illuminar, x-kom AGO. Z tego powodu warto w sobotę śledzić Twitcha, na którym zapewne pojawią się transmisje na kanałach zawodników i streamerów, którzy wezmą udział w rozgrywkach. Nam pozostaje tylko trzymać kciuki za polskie drużyny, które mogą zrehabilitować się za bardzo słabe zimowe kwalifikacje do Minora. Początek turnieju po godzinie 15:00.