Faza grupowa dostarczyła nam sporej ilości emocji oraz niespodzianek. Z najlepszej strony pokazało się HONORIS, które nie dało żadnych szans swoim oponentom.

Prawie wszystkie spotkania w grupie A były bardzo jednostronne. Padały takie wyniki jak 16:4, czy 16:2. Najbardziej wyrównane było starcie między Pompa Team, a Actiną PACT. Tutaj mogliśmy oglądać aż 28 rund, po których ze zwycięstwa mogła cieszyć się formacja Jacka Jeziaka. Szczególną uwagę trzeba jednak zwrócić na HONORIS, które gromiło każdego napotkanego rywala. Przez fazę grupową przebrnęli oni bez porażki, a ich bilans rund wyniósł aż +28. Drugą drużyną, która mogła cieszyć się z awansu była Actina PACT.

Grupa B była już znacznie bardziej zacięta, a awans wywalczyło Izako Boars oraz Case Esports. Ci pierwsi staną do obrony tytułu z poprzedniej edycji, w której w finale pokonali Team Excellency. Sporym zaskoczeniem jest natomiast awans organizacji Casemiro, która na swojej drodze nie dała szans M1 Gaming oraz NAVI Junior. W pojedynku z IB również zaprezentowali się całkiem nieźle i na pewno nie można ich skreślać w kontekście walki o mistrzostwo.

Półfinały będą się już odbywać w systemie BO3, który powinien zapewnić nam bardziej wyrównane starcia. Na godzinę 12:00 zaplanowano pojedynek HONORIS z Case Esports, po którym poznamy pierwszego finalistę zimowej edycji. Ciekawie zapowiada się również drugi mecz, który planowo powinien rozpocząć się o 15:00. Zobaczymy w nim Izako Boars oraz Actine PACT, czyli dwa bardzo lubiane zespoły na polskiej scenie. Finał Esport Tour PRO odbędzie się o 18:00. Przypomnijmy, że w puli nagród jest 20,000 złotych, a triumfator zdobędzie 75% tej kwoty. Transmisja z turnieju odbędzie się na kanale Twitch – Tarczyński Studio Live.