Nie będzie czwartej brazylijskiej drużyny na Majorze. 9z pokonuje paiN i po raz pierwszy w historii zagra na Mistrzostwach Świata w CS:GO.

Argentina 9z 2:0 paiN Brazil

Zawodnicy 9z dali pokazać się szerszej publice w zeszłym roku. Formacja z Ameryki Łacińskiej zdobyła bilet na BLAST Premier Fall Showdown, gdzie zaprezentowała się z zaskakująco dobrej strony. W następnych miesiącach Luken i spółka miewali jeszcze kolejny przebłyski, lecz w styczniu 2022 z zespołem pożegnała się największa gwiazda organizacji — Santino „try” Rigal.

Argentyńczyk zamienił 9z na 00Nation. Miał to być ogromny skok w karierze 17-latka. W ostateczności ekipa coldzery nie zdołała zakwalifikować się na PGL Major Antwerp. Tego wyczynu udało się natomiast dokonać dziś byłym teammate'om Rigala. Po zwycięstwie z paiN podopieczni zakka mogą zacząć świętować swój historyczny sukces.

Żaden z piątki 9z – max, dgt, Luken, rox ani dav1d dotychczas nie miał okazji zagrać dotychczas na Majorze. Styl, w którym zespół z Ameryki Południowej wywalczył sobie awans na PGL Major Antwerp jest tym bardziej imponujący, iż, ten rozpoczął rywalizacje w amerykańskim turnieju RMR od dwóch porażek. Następnie max i spółka potrafili jednak wygrać pięć meczów z rzędu, eliminując w międzyczasie drużynę swojego byłego klubowego kolegi — trya.