Przygoda z ESL National Championship Global Playoffs Spring 2021 trwała zaledwie jeden mecz. HONORIS po porażce 0:2 z EC Brugge odpada z turnieju.

• Bulgaria EC Brugge 2:0 Poland HONORIS (Mirage 16:8, Nuke 22:19)

ESL NC Global Playoffs to turniej, w którym można zdobyć bilet na IEM Summer lub Play-in IEM Cologne. Brzmi świetnie, jednak od teraz to kolejne mrzonki, o których mogliśmy sobie tylko pomarzyć. HONORIS potknęło się już na pierwszym rywalu, czyli EC Brugge. Oznacza to, że Polacy odpadli z turnieju w ćwierćfinale.

Spotkanie z belgijsko-polską formacją rozpoczęło się na Mirage'u. Od razu było widać, kogo to pick – EC Brugge bowiem z miejsca zaczęło dominować i szybko budować przewagę. Efekt był oczywisty – szybka wygrana 16:8. I chociaż gracze HONORIS zagrali słabo, a TaZ i NEO nawet fatalnie, to o naszych rodakach z EC Brugge moglibyśmy się wypowiadać w samych superlatywach. Mateusz „matty” Kołodziejczyk osiągnął wysoki rating 1.71, zdobywając 26 fragów, za jego plecami w tabeli uplasował się Mateusz „n0tice” Wolniak z 19 trafieniami i 1.31 ratingiem.

Rywalizacja przeniosła się na Nuke'a, gdzie obejrzeliśmy już znacznie bardziej wyrównaną rywalizację. Przebieg spotkania można streścić do jednego stwierdzenia – żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąć bezpiecznej przewagi nad rywalem. Rezultat tego mógł być tylko jeden – 15:15 i dogrywka, a nawet dogrywki, bowiem obejrzeliśmy ich dwie. Ostatecznie to EC Brugge mogło cieszyć sie z wygranej 22:19. Co najlepsze, n0tice i matty ponownie wiedli prym w swojej drużynie – Wolniak zdobył aż 36 fragów. Taki sam próg osiągnął reiko, tuż za nim uplasował się NEO z 32 killami. Spotkanie na Nuke'u było bardzo zacięte i tylko detale zdecydowały o tym, do kogo powędrowało ostatecznie zwycięstwo. Pech chciał, że tymi szczęśliwcami byli gracze EC Brugge, którzy tym samym wygrali 2:0, eliminując HONORIS z turnieju.