Podział punktów w meczu BIG Academy-NAVI Junior, bezbłędne Young Ninjas – pierwsze mecze w ramach WePlay! Academy League Season 3 już za nami.

Przed dzisiejszymi spotkaniami nie byliśmy tak naprawdę niczego pewni. Szczególnie ze zaciekawieniem przyglądaliśmy się poczynaniom NAVI Junior, które na kilka dni przed startem trzeciego sezonu Ligi Akademii skompletowało swój skład o zawodników znanych wcześniej jedynie z różnych HUB-ów na Faceicie.

Wcześniej dane było nam jednak obejrzeć szwedzko-duński pojedynek – faworyzowane Young Ninjas podejmowało Astralis Talent.  Spotkanie młodych zawodników dwójki światowych gigantów na scenie CS-a wywoływało sporo emocji już przed startem meczu, pomimo że było to jedynie starcie akademii znanych marek.

Udanie weszli w nowy rok zawodnicy szwedzkiej formacji, którzy wedle przewidywań zdołali dopisać na swoje konto pierwsze trzy punkty, wygrywając najpierw gładko 16 do 5, a następnie z pewnymi problemami 16 do 14.

W drugim dzisiejszym spotkaniu w lidze doszło natomiast do podziału punktów. Debiutujące w nowym składzie NAVI Junior pierw rozjechało swoich rywali 16 do 4, aby następnie samo zostać zmiażdżonym przez ekipę Aquy.

Wyniki meczów:

Sweden Young Ninjas 16:8 Astralis Talent Denmark (Vertigo)

Denmark Astralis Talent 14:16 Young Ninjas Sweden (Vertigo)

Germany BIG Academy 4:16 NAVI Junior Ukraine (Inferno)

Ukraine NAVI Junior – 5:16 BIG Academy Germany (Inferno)