Były zawodnik Virtus.pro pomoże amerykańskiej drużynie na turnieju w Kolonii – ostatnim dużym wydarzeniu przed przerwą dla graczy.

Wczoraj pisaliśmy o tym, że Team Liquid chciało skorzystać z pomocy Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego. Jednak ze względu na regulamin serii ESL Pro Tour, Polak przez 120 dni od końca IEM Dallas 2022, nie może grać z inną drużyną niż ENCE. To zmusiło amerykańską organizację do poszerzenia poszukiwań.

Liquid zastanawiało się również na Justinem „jks” Savage, lecz Complexity zażądało zbyt wysokiej kwoty za wypożyczenie amerykańskiego zawodnika. Ostatecznie wybór padł na reprezentanta Outsiders (Virtus.pro) – Mareksa „⁠YEKINDAR⁠A” Gaļinskisa. Łotewski gracz obecnie wciąż kontraktem rosyjską organizacją, lecz sam poprosił o przesunięcie na ławkę rezerwowych. Powodem ma być rosyjska agresja na Ukrainę.

YEKINDAR określany jest mianem jednego z najlepszych supportów na scenie CS:GO, więc z pewnością będzie solidnym wzmocnieniem dla Teamu Liquid. Łotysz niejednokrotnie udowadniał, że jego angielski jest na wysokim poziomie, więc nie powinien mieć problemów z komunikacją w składzie.

Pierwszy etap IEM Cologne 2022 wystartuje już 5 lipca. Turniej w Kolonii jest ostatnim dużym wydarzeniem przed nadchodzącą przerwą dla graczy CS:GO. W puli nagród tychże zawodów jest okrągły milion dolarów.