Mareks „⁠YEKINDAR⁠” Gaļinskis oraz Timur „⁠buster⁠” Tulepov zostali odsunięci od głównego składu Virtus.pro, co rozpoczyna zapowiadaną karuzelę transferową na scenie CIS.

Organizacja Virtus.pro potwierdziła krążące od kilku tygodni plotki, przesuwając na ławkę rezerwowych Mareks „⁠YEKINDARA⁠” Gaļinskis oraz Timur „⁠buster⁠a” Tulepov. Zmiany były jak najbardziej spodziewane, wszak zespół zaliczył poważny spadek formy po ataku Rosji na Ukrainę, a YEKINDAR otwarcie mówił o problemach z jakimi musi się mierzyć przez sytuację geopolityczną. Łotysz miał poważne rozterki moralne – jako reprezentant europejskiego kraju musiał grać pod rosyjską flagą dla organizacji opłacanej przez oligarchów.

Jeśli chodzi o Timura „⁠bustera⁠” Tulepova, organizacja krótko odniosła się w oświadczeniu o zmianach twierdząc, że zespół potrzebuje nowych i świeżych pomysłów na grę, zaś Kazach oczekuje nowych wyzwań.

Na ten moment nie wiadomo kto zastąpi odsunięty od głównej piątki duet. Jednak od początku Majora zawodnicy z regionu CIS jasno sygnalizują, że nadchodzą bardzo duże zmiany wśród wielu drużyn, nawet tych topowych. Niejednokrotnie mówiono o „wielkiej karuzeli transferowej”, która ma zmienić układ sił. Według plotek, Mareks „⁠YEKINDAR⁠” Gaļinskis ma trafić do NAVI.