NAVI dokona roszady w swoim składzie? Tak twierdzi brytyjski dziennikarz Richard Lewis, który jest przekonany o tym, że Mareks „YEKINDAR” Gaļinskis wkrótce zamieni Virtus.pro na Natus Vincere.

NAVI nie weszło najlepiej w 2022 rok. Przez ostatni kwartał s1mple i spółka nie osiągnęli żadnego spektakularnego sukcesu, co skutkowało tym, iż stracili swoją pierwszą pozycję w światowym rankingu HLTV na rzecz FaZe. Nieprzyjemny okres Natus Vincere, może pchnąć kierownictwo do ciekawego ruchu. Według Richarda Lewisa na celowniku ukraińskiej organizacji znalazł się YEKINDAR.

Pewne niemal jest, że YEKINDAR opuści Virtus.pro po Majorze w związku z prorosyjską postawą organizacji. Łotysz z pewnością już teraz jest na celownikach wielu klubów, co interesujące według dziennikarza Lewisa największe szanse na pozyskanie Gaļinskisa ma Natus Vincere, które nieoczekiwanie również włączyło się w wyścig o zakontraktowanie europejskiego gwiazdora.

Lewis twierdzi, że jeden z zawodników NAVI nie będzie chciał latem wyprowadzić się z Rosji, co narazi zespół na późniejsze problemy kadrowe, w związku, iż, jak wiemy, tamtejsi gracze już teraz mają spore problemy z otrzymaniem wizy.-  YEKINDAR odejdzie Virtus.pro na 100%. Pojedzie do NAVI. Wszyscy mówią, że NAVI chce go zakontraktować. Przynajmniej jeden z graczy Natus Vincere nie będzie chciał wyprowadzić się z Rosji, więc uważają, że YEKINDAR jest dla nich dobrą opcją” – wyznał Richard Lewis.

Według Arseniya Serhiiovycha „ceha9” Trynozhenko zawodnikiem, który na ten moment nie chce opuszczać ojczyzny jest Denis „electroNic” Sharipov. To właśnie jego w składzie NAVI miałby zastąpić YEKINDAR.