Już niebawem ponownie będziemy mieli okazję obserwować Richarda „Xizt” Landströma w akcji. Wspólnie z Rasmusem „kreaz” Johanssonem zasilił on skład Gen.G na FLASHPOINT 2.

Gen.G znalazło się w nieciekawej sytuacji przed rozpoczęciem ligi, której są partnerem. W ich dywizji CS:GO pozostało bowiem tylko trzech zawodników, ponieważ dotychczasowy prowadzący Damian „daps” Steele oraz rifler Sam „s0m” Oh zdecydowali się opuścić zespół i scenę FPS-a Valve. Oboje znaleźli swoje miejsce na arenie Valoranta, na której rywalizują w barwach NRG.

Amerykański klub musiał zatem rozpocząć poszukiwania nowych graczy, którzy pomogą im w nadchodzących potyczkach. We wtorkowy wieczór dowiedzieliśmy się, że tymczasowo postanowili rozpocząć współpracę z Richardem „Xizt” Landströmem i Rasmusem „kreaz” Johanssonem, czyli szwedzkim duetem, który akurat był głodny nowego wyzwania.

Przypominamy, że zarówno Xizt, jak i kreaz od paru miesięcy nie występują w żadnej drużynie na stałe. Ten pierwszy we wrześniu trafił na ławkę rezerwową Dignitas, a drugi w czerwcu zakończył swoją przygodę z Syman Gaming. Wydaje się więc, że oferta od Gen.G spadła im z nieba, gdyż dzięki niej ponownie wkroczą do akcji i to w naprawdę fajnych rozgrywkach. Dodatkowo wybiorą się z formacją na zgrupowanie do Serbii, które ma pomóc im przygotować się pod zbliżające się pojedynki.

FLASHPOINT 2, to jedne z najważniejszych zmagań, które pozostały w kalendarzu profesjonalnych ekip przed zakończeniem sezonu. W puli nagród znalazł się okrągły milion dolarów, a na liście uczestników między innymi BIG, które jest jednym z faworytów do wygrania całych zawodów, fnatic, które spróbuje podczas wydarzenia się odbudować oraz Envy, które zadebiutuje po dokonaniu zmian. Start ligi zaplanowany jest na 10. listopada, a jej mistrza poznamy 6. grudnia.

Skład Gen.G na FLASHPOINT 2 wygląda następująco:

  • Indonesia Hansel „⁠BnTeT⁠” Ferdinand
  • United States Kenneth „⁠koosta⁠” Suen
  • United States Timothy „⁠autimatic⁠” Ta
  • Sweden Rasmus „⁠kreaz⁠” Johansson – tymczasowy gracz
  • Sweden Richard „⁠Xizt⁠” Landström – tymczasowy gracz
  • Australia Chris „⁠Elmapuddy⁠” Tebbit – trener