W poniedziałek rozpoczął się trzeci tydzień ESL Mistrzostw Polski. x-kom AGO zgarnęło komplet punktów i wróciło na fotel lidera. W drugim meczu PACT zremisował z Wisłą.

• Poland x-kom AGO – Poland Łomża 0,0% Cyberwolves (Dust2 16:7, Vertigo 16:2)

Pierwszym meczem w poniedziałek było starcie AGO z Cyberwolves na Duście2. Jastrzębie od samego początku zaczęły dominować przeciwnika. Cyberwolves mieli gigantyczne problemy z obroną bombsite'ów i w rezultacie po pierwszej przerwie przegrywali aż 2:13! Po zmianie stron Wilki wygrały jednak pistoletówkę, później zgarnęły jeszcze kilka dodatkowych punktów i ostatecznie uratowały swój honor, przegrywając „tylko” 7:16. Fantastyczny mecz rozegrał mhL, który zdobył 24 fragi, a także oskarish i F1KU (obaj po 20 trafień).

Rywalizacja przeniosła się na Vertigo. Oglądaliśmy tutaj powtórkę z rozrywki, chociaż wygrana pistoletówka przez Cyberwolves mogła zapowiadać inne rozwinięcie akcji. Później jednak wszystko wróciło „do normy” czyli do serii zwycięstw AGO. Jastrzębie zakończyły pierwszą połowę wynikiem 13:2. Po zmianie stron oskarish i spółka nie popełnili już tego błędu i wygrali rundę pistoletową, a po niej dwie kolejne. Tym samym AGO zmiażdżyło rywala wynikiem 16:2 i zgarnęło łącznie sześć punktów z tej rywalizacji. Tymczasowo Jastrzębie wleciały na fotel lidera, by na nim się utrzymać, musiały śledzić poczynania graczy PACT-u.

• Poland PACT – Poland Wisła Kraków (Inferno 16:5, Overpass 8:16)

W drugiej parze na dziś PACT spotkał się z Wisłą Kraków. Na pierwszej mapie – Inferno – oglądaliśmy znowu tak nierówną rywalizację, jak w pierwszym poniedziałkowym meczu. Tym razem dominatorem była drużyna PACT-u, która po pierwszej połowie wygrywała 11:4. Po zmianie stron drogę do come-backu rywalom zamknął darko, zdobywając trzy fragi na pistoletówce. Jego drużyna w kolejnych rundach szybko uporała się z rywalami i ustaliła wynik spotkania na 16:5.

Na drugiej mapie – Overpassie – PACT musiał radzić sobie bez Sobola, którego zastąpił rallen. Na dodatek Wisła Kraków wskoczyła na wyższy poziom grania i na efekty nie trzeba było długo czekać – po pierwszej połowie Biała Gwiazda wygrywała już 11:4! Po zmianie stron PACT ruszył jednak do odrabiania strat, wygrywając pistoletówkę. Marsz po come-back ekipy darko zakończył się dość szybko, bo już w 18. rundzie. Ostatecznie Wisła Kraków pokonała rywala 16:8, co oznacza, że w poniedziałek oglądaliśmy jednostronne rywalizacje na wszystkich rozegranych mapach. Na Overpasssie katem rywala był jedqr, który zdobył aż 26 fragów. PACT tym samym zdobyło tylko trzy punkty, przez co zajmuje obecnie 2. miejsce, mając dwa punkty straty do x-kom AGO.