Jastrzębie były ostatnią polską drużyną, która walczyła o awans. Niestety ich przygoda kończy się na ćwierćfinale, a o awans do turnieju zagra NAVI Junior, akademia 3. drużyny świata według rankingu HLTV.

  • Poland x-kom AGO 1:2 Ukraine NAVI Junior (Mirage 16:8; Vertigo 11:16; Dust2 11:16)

x-kom AGO świetnie rozpoczęło to starcie. Na pełnym wyposażeniu prezentowali się oni znacznie lepiej od rywali, dzięki czemu do przerwy prowadzili już pięcioma oczkami. Po zamianie stronami Polacy nie zwalniali tempa i doprowadzili do punktu mapowego. Ukraińcy zdążyli wygrać jeszcze trzy starcia, przez co ich rezultat nie wydaje się tak tragiczny.

Kolejną lokacją było Vertigo, z którego Jastrzębie są znane. To właśnie na tej mapie pokonywali G2, GODSENT czy Heroic. Tym razem jednak coś nie zagrało, a NAVI Junior wręcz przejechało się w pierwszej połowie po zawodnikach x-kom AGO. Nasi rodacy zdobyli jedynie 4 punkty. Po przerwie widzieliśmy przebłysk w grze formacji Furlana, lecz trwał on zbyt krótko, by doprowadzić do dogrywki. Na pochwałę zasługuje leman, który jako jedyny nawiązywał walkę z przeciwnikami. Zdobył on 26 eliminacji, najwięcej ze wszystkich graczy na serwerze.

Dusta2 od wygranej rundy pistoletowej zaczęło NAVI Junior. Polacy swoje zdolności ukazali, dopiero gdy zakupili lepsze wyposażenie. To właśnie wtedy x-kom AGO zaczęło przejmować inicjatywę w tym starciu. Chwilę potem ekipa Grubego wygrywała już 9:3. Można zatem powiedzieć, że nasi rodacy byli jedną nogą w półfinale. Niestety Ukraińcy zdołali się zmobilizować i poukładać swoją grę. Topa i spółka zwyciężyli 10 starć z rzędu, tym samym obejmując inicjatywę. Finalnie triumfowali 16:11 i to oni już wkrótce powalczą o awans na European Development Championship.