Jastrzębie są trzecim potwierdzonym składem, który wystąpi na Pucharze NDE. Stawką jest awans na V4 Future Sports Festival.

8 października na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się Puchar Narodowej Drużyny Esportu, w którym cztery polskie zespoły stoczą walkę o awans do V4 Future Sports Festival. Oprócz miejsca w prestiżowym turnieju, organizatorzy przygotowali pulę nagród w wysokości 40.000 złotych.

x-kom AGO jest trzecią potwierdzoną drużyną na wydarzeniu, wszak wcześniej poinformowano o udziale HONORIS oraz Wisły All in Games Kraków. Zaproszenie Białej Gwiazdy okazało się dość kontrowersyjnym wyborem, ponieważ dziś Grzegorz „SZPERO” Dziamałek i spółka rozpoczynają grę w International Cup, który również gwarantuje miejsce w V4 Future Sports Festival. Wisła tym samym otrzymała drugą szansę na awans.

Narodowa Drużyna Esportu to projekt koordynowany przez organizację non-profit o nazwie Esports Association, który dotychczas skupiał się na rozwoju scen Tekkena 7 oraz Pro Evolution Soccer. Tym razem NDE zajmie się organizacją turnieju Counter-Strike: Global Offensive, który odbędzie się 8 października na Stadionie Śląskim w Chorzowie.