x-kom AGO rozpoczyna dziś fazę play-off w nowym internetowym turnieju Eden Arena Malta Vibes Cup. Rywalem Polaków będzie forZe.

  • Poland x-kom AGO – Russian Federation forZe

Szybki, sprawny, ze stosunkowo dużą pulą – tak można opisać Eden Arena Malta. Internetowy turniej, w którym do wygrania jest 40 tysięcy dolarów trwa zaledwie tydzień. Dotychczas uczestniczyły w nim dwie polskie drużyny – Illuminar i x-kom AGO. Ekipa Snaxa odpadła jednak już w fazie grupowej znajdując się niżej w tabeli niż sAw i ex-SMASH. Jastrzębie z kolei również były blisko zakończenia swojej przygody z turniejem w grupie. Wczoraj wieczorem w decydującym starciu pokonały jednak 2:0 HellRaisers i tym samym zapewniły sobie udział w play-offach.

Te nie będą należeć do łatwych. Już w ćwierćfinale Polacy zmierzą się z forZe, czyli drugą najwyżej rozstawioną drużyną w turnieju. Gdy jednak weźmiemy pod uwagę, że Nemigi już w rywalizacji nie ma, to Rosjanie są teoretycznie najlepszą ekipą w rozgrywkach. Faworytem tego starcia jest oczywiście forZe, jednak nie ta dawno, bo w majowym spotkaniu to AGO było górą. Czy Jastrzębie polecą dziś za ciosem? Miejmy taką nadzieję.

W razie zwycięstwa AGO w półfinale zmierzy się z wygranym meczu ex-SMASHApeks. Polacy będą mogli wziąć odwet za rodaków – Illuminar – którzy zostali wyeliminowani z turnieju przez były skład NEEXA.

Początek dzisiejszego meczu z forZe o godzinie 19:00.