Nie ma HUNDENA, nie ma Heroic – x-kom AGO pokonało Duńczyków 2:1 w swoim drugim meczu ESL Pro League Season 12 Europe. Jest to pierwsze zwycięstwo Jastrzębi w lidze.

• Denmark Heroic 1:2 Poland x-kom AGO (Vertigo 12:16, Nuke 19:17, Mirage 17:19)

Mecz rozpoczął się na Vertigo – picku x-kom AGO. Jastrzębie miały ciężki przelot w pierwszej połowie, która to zakończyła się minimalnym zwycięstwem Heroic. Sytuacja skomplikowała się jeszcze bardziej po zmianie stron, kiedy to Duńczycy wygrali drugą w spotkaniu pistoletówkę. Na szczęście nie podcięło to skrzydeł Jastrzębiom – Polacy po stronie broniącej spisywali się o wiele lepiej i szybko doprowadzili do wyrównania, a później budowali już swoją przewagę. Ostatecznie AGO wygrało na Vertigo 16:12. Znakomity mecz rozegrał Furlan – CSowy wyjadacz zdobył aż 28 fragów, na serwerze równał się z nim tylko stavn.

Rywalizacja przeniosła się na Nuke'a. Początek nie należał do graczy znad Wisły – w pewnym momencie AGO przegrywało nawet 1:8 grając po stronie broniącej! Tylko dobra końcówka pierwszej połowy uchroniła ich przed kompromitacją. Po zmianie stron Heroic jednak nadal realizowało swój plan i oddalało się od rywala, dochodząc do wyniku 14:9. Doliczając do tego grę po TT wydawało się, że jest to sytuacja nie do odratowania przez AGO. Nic bardziej mylnego – Polacy odważnie ruszyli do odrabiania strat, a prowadzili ich F1KU i GruBy. Jastrzębie tak bardzo się rozpędziły, że wyszły na prowadzenie 15:14 i mogły zakończyć w dwóch mapach ten mecz! W 30. rundzie Heroic jednak zdołało doprowadzić do dogrywki, a dokładniej mówiąc zrobił to TeSeS wygrywając clutch 1vs2 i rozbrajając pakę. Na obronę Polaków dodajmy, że zarówno F1Ku jak i GruBy byli mocno obici i nie mieli czasu na lepsze ustawienie. W dogrywce zaś Heroic okazało się lepsze i Nuke padł łupem duńskiej ekipy.

Decydującą mapą był Mirage. I tutaj oglądaliśmy ogromną huśtawkę emocji. W pierwszej połowie Heroic grało swój koncert – wynik 10:5 najlepiej o tym świadczy. Po zmianie stron x-kom AGO po raz kolejny pokusiło się o szaleńczy pościg. Polacy wygrali oszałamiające dziesięć rund z rzędu i ciężką sytuację zamienili na pięć rund meczowych! Jastrzębiom zabrakło jednak zimnej krwi w końcówce, co wykorzystali gracze Heroic, po raz kolejny doprowadzając do dogrywki. W niej Polacy nie powtórzyli już błędów z Nuke'a i wynikiem 19:17 pokonali Heroic. Znowu nie do zastąpienia byli GruBy i F1Ku, dorównał również nim mhL – snajper zdobył aż 32 fragi i był pod tym względem najlepszy na serwerze. Łącznie na trzech mapach najwięcej trafień zdobył F1KU – aż 80!

Następny mecz x-kom AGO w EPL już 6 września – Polacy zmierzą się z OG.