Środa to kolejny pracowity dzień dla polskich drużyn. Dzisiaj zobaczymy aż sześć meczów z udziałem Polaków, w tym mecze m.in. AGO, PACT i Sprout.

ESL European Championship

W rozgrywkach od ESL zobaczymy dziś aż ośmiu Polaków. O 17:00 swoje spotkanie rozpoczyna x-kom AGO. Jastrzębie w pierwszym meczu na turnieju pokonali pewnie 2:0 tureckie 9INe. Dzisiaj zmierzą się w drabince wygranych z bardziej wymagającym rywalem – Heretics. Niestety to Francuzi są w tym pojedynku faworytem, ale jest to zrozumiałe – w końcu w ostatnich miesiącach zaliczyli znaczący progres i stawiają czoła nawet najlepszym drużynom w Europie. AGO będzie musiało się natrudzić, by przejść Heretics.

Na Mistrzostwach Europy mamy ponadto Tenerife Titans i Sprout z Polakami na pokładach. Ekipa Luza wczoraj poniosła klęskę z Heretics, dlatego dzisiaj zagra w drabince przegranych z 9INE. Przegrany w tym meczu odpada z turnieju, wygrany idzie dalej. W drugim „polskim” meczu obejrzymy pojedynek Sprout kontra Endpoint. Jest to półfinał drabinki wygranych. Zapowiada się nam bardzo wyrównany pojedynek bowiem obie ekipy są w ostatnich miesiącach w formie. Miejmy nadzieję, że Sprout zrewanżuje się Brytyjczykom za ostatnie dwie porażki poniesione w maju. Spotkania do obejrzenia na kanale ESL.

ESEA MDL

Trwa również sezon MDL-a. Dzisiaj na serwerze zobaczymy najpierw graczy PACTU, którzy o 17:00 skrzyżują karabiny z Endpoint. Polacy póki co w MDL-u radzą sobie świetnie i zajmują fotel wicelidera, mając tylko jedną porażkę na koncie. Miejmy nadzieję, że dzisiaj stan porażek się nie zmieni.

W drugim meczu obejrzymy Wisłę w starciu z Singularity. Polacy są wielkim faworytem tego starcia, gra Białej Gwiazdy może napawać ostatnio optymizmem, bo z meczu na mecz widać poprawę. Europejskie rozgrywki takie jak MDL są doskonałym poletkiem do sprawdzenia swojej obecnej dyspozycji, zwłaszcza, że rywal nie jest z najwyższej półki.

Winners League

W ostatnim meczu na dziś zobaczymy Izako Boars, które zagra w internetowej lidze Winners z BIG Academy. Niemiecka drużyna to zlepek bardzo młodych graczy, ich średnia wieku nie przekracza nawet 20 lat. Miejmy nadzieję, że doświadczenie TOAO czy EXUSA zaowocuje i to Polacy odniosą w tym pojedynku zwycięstwo. Stawką spotkania jest wyjście na bilans 2-1 w systemie szwajcarskim, w którym rozgrywana jest faza grupowa ligi. Mecz w systemie BO1. Transmisja na kanale Izako Boars.

Harmonogram gier na dzisiaj:

17:00 France Heretics – Poland x-kom AGO

17:00 Belgium Tenerife Titans – Turkey 9INE

17:00 Poland PACT – United Kingdom Endpoint

19:00 Poland Wisła Kraków – Denmark Singularity

20:00 Poland Izako Boars – Germany BIG Academy

20:00 Germany Sprout – United Kingdom Endpoint