x-kom AGO zafundowało swoim fanom prawdziwy rollercoaster emocji. Jastrzębie rzutem na taśmę meldują się w play-offach KeyDrop Cup 1.

AGO zostało wylosowane do grupy A wraz z FATE Esports, INDE IRAE oraz Fiend. Jastrzębie mogły trafić dużo gorzej, bowiem w grupie numer dwa znalazły się następujące drużyny – ECSTATIC, hREDS, forZe, SAW. Wydawać więc się mogło, że ewentualne problemy spotkają Polaków dopiero w fazie play-off, do której miały awansować cztery zespoły.

Zmagania w turnieju KeyDrop Cup 1 Jastrzębie rozpoczęły jednak od falstartu. Zespół F1KA po wyrównanym pojedynku został niespodziewanie pokonany przez INDE IREA, które w ostatnim czasie przegrało np. z KOVA czy innymi znacznie niżej notowanymi rywalami od Polaków.

W drugim meczu KeyDrop Cup 1 AGO podejmowało Fiend. Przegrany tego pojedynku miał pożegnać się z turniejem i przez większość spotkania wydawała się, że to właśnie Polacy zanotują kolejny rozczarowujący turnieju. Zespół miniroxa potrafił jednak wrócić do meczu, który ostatecznie udało mu się wygrać 16 do 14.

Następnie polskiemu zespołowi przyszło się ponownie zmierzyć z INDE IRAE.  Tym razem górą byli jednak nasi rodacy, którzy ponownie zdołali wyszarpać zwycięstwo w ostatniej rundzie meczu, dzięki czemu zagwarantowali sobie awans do play-offów KeyDrop Cup1.

Wyniki meczów:

  • AGO 13:16 INDE IRAE (Nuke)
  • Fiend 14:16 AGO (Dust2)
  • AGO 16:14 INDE IRAE (Nuke)