Siedmiu Polaków weźmie udział w zamkniętych kwalifikacjach do turnieju FunSpark ULTI, w którym do wygrania będzie aż $300.000.

Firmy CGA oraz 5EPlay ogłosiły wspólną organizację turnieju FunSpark ULTI, w którym do wygrania będzie aż $300.000. Póki co wydarzenie zaplanowane jest na początek grudnia 2020, lecz najprawdopodobniej zostanie przeniesione na początek przyszłego roku, wszak w Chinach ogłoszono zakaz organizowanie imprez sportowych do końca bieżącego roku z powodu nawracających przypadków koronawirusa. Sami organizatorzy zaznaczyli, że zawody się odbędą w momencie, gdy podróże międzynarodowe ponownie będą bezpieczne.

W wydarzeniu weźmie udział osiem drużyn, z czego aż połowa zostanie wyłoniona na drodze kwalifikacji. Obecnie jedyny zaproszonymi zespołami do głównych rozgrywek zostały TYLOO i FURIA. Kwalifikacje zostaną przeprowadzone w trzech regionach – amerykańskim, europejskim i azjatyckim. Na Starym Kontynencie aż szesnaście ekip będzie walczyć o dwa miejsca w głównych zawodach. Wśród uczestników znalazło się siedmiu Polaków – piątka w x-kom AGO oraz duet ze Sprout. Kwalifikacje odbędą się w okresie sierpień-październik.

Oto jak wyglądają zaproszenia:

Sweden Dignitas
Endpoint
Russian Federation forZe
Spain Movistar Riders

Denmark North
Germany Sprout
France Heretics
Kazakhstan Syman

Portugal Giants
Denmark x6tence
Poland x-kom AGO
Russian Federation Winstrike

TBA
TBA
TBA
TBA