To był mecz wysokich lotów w wykonaniu x-kom AGO. Polacy pokonali 2:0 SKADE i awansowali do półfinału Spring Sweet Spring 3.

  • Bulgaria SKADE 0:2 Poland x-kom AGO (Dust2 9:16, Ancient 8:16)

Mecz rozpoczął się na Duście – był to pick SKADE. Bułgarzy jednak od początku zmagali się z problemami – przede wszystkim słabą grą, ale także z brakiem SHiPZa od 5. rundy – Grigorov miał problemy z Internetem i na tej lokacji musiał zastąpić go KalubeR. Po stronie AGO zaś wszystko szło jak po sznurku – najpierw prowadzenie 9:6 na półmetku spotkania, a po zmianie stron szybka ucieczka i dziewięć rund mapowych dla Jastrzębi. To efekt świetnej gry całego zespołu – na Duście AGO nie miało słabego elementu w swoich szeregach. W rezultacie mapa zakończyła się wysokim zwycięstwem 16:9.

Rywalizacja przeniosła się na Ancient, która jest obecnie chyba nawet ulubioną mapą AGO. Można było to szybko zauważyć – Polacy bowiem w ekspresowym tempie budowali przewagę i zbliżali się do zwycięstwa. Pierwsza połowa zakończyła się miazgą przeciwnika w postaci wyniku 11:4. Po zmianie stron końcowe zwycięstwo było tylko kwestią czasu. Ostatecznie Jastrzębie zakończyły mecz wynikiem 16:8 i tym samym awansowały do półfinału. Na Ancient genialny występ zanotował rallen – świadczy o tym potężny rating wynoszący 1.99 i aż 30 fragów. To wszystko w zaledwie 24 rundy.

x-kom AGO jest coraz bliżej upragnionego finału Spring Sweet Spring 3. Teraz na drodze Polaków stanęli gracze Entropiq, z którymi zmierzą się w środę o godzinie 12:00.