x-kom AGO i Anonymo – te dwie polskie drużyny zobaczymy dziś w rozgrywkach ESEA Premier. Dla Jastrzębi będzie to pierwsze spotkanie w nowym sezonie.

  • Poland x-kom AGO – Germany Sprout

Polsko-niemieckie starcia zawsze wzbudzają jakąś dodatkową falę emocji, zwłaszcza, gdy mierzą się ze sobą dwa czołowe zespoły. Mowa oczywiście o x-kom AGO i Sprout, które są niemal sąsiadami w rankingu HLTV. Mimo to, Polacy ewidentnie mają patent na tego rywala, najlepiej o tym świadczą bezpośrednie pojedynki w 36. sezonu ESEA Premier, kiedy to Furlan i spółka odnieśli dwa zwycięstwa 2:0. To jednak nie koniec argumentów „za” podopiecznymi minir0xa. Jeśli spojrzymy na formę Sprout, to widzimy pasmo porażek. Co więcej, Niemcy nie potrafią zdobyć mapy od… aż czterech spotkań! FaveN i reszta ewidentnie mają obecnie spore problemy z dyspozycją, to nie jest już to samo Sprout, jakie oglądaliśmy kilka tygodni temu. Trzymamy więc kciuki za pierwsze zwycięstwo AGO w nowym sezonie ESEA Premier. Ozdobą spotkania powinny być pojedynki snajperskie, czyli snatchie kontra faveN i slaxz-. Zobaczymy, jak Rudzki odegra się na swoim byłym zespole.

  • Poland Anonymo – European Union Movistar Riders

W drugim meczu na dziś zmierzą się ze sobą Anonymo i Movistar Riders. Polacy zaliczyli lekki falstart w rozgrywkach, przegrywając z Sinners. Niestety dużo wskazuje na to, że dzisiaj trend nie ulegnie zmianie i Snax i spółka mogą dzisiaj ponieść drugą porażkę w 37. sezonie ESEA Premier. Dlaczego? Bowiem Movistar Riders to wielki faworyt obecnej edycji, europejski kolektyw ma wszystkie argumenty, by awansować do ESL Pro League. Przede wszystkim w genialnej dyspozycji znajduje się smooya – Brytyjczyk idealnie wpasował się w zespół i z miejsca stał się gwiazdą drużyny. Pytanie, czy w ekipie Anonymo będzie ktoś, kto będzie w stanie go powstrzymać. Może być ciężko, zwłaszcza, że najprawdopodobniej Movistar Riders zbanują Vertigo, czyli najlepszą mapę Polaków. Na innych lokacjach o zwycięstwo może być naprawdę ciężko.

Harmonogram spotkań: