Za nami kolejny emocjonujący wieczór z udziałem Jastrzębi. Ekipa Furlana nie zawiodła fanów i dość pewnie poradziła sobie z rywalem.

Bulgaria SKADE

0

Wschodnioeuropejskie kwalifikacje do
World Electronic Sports Games 2019
Półfinał dolnej drabinki

Nuke
(5:10; 5:6)

Train
(1:14; 2:2)

Poland x-kom AGO

2

Nuke

Półfinał dolnej drabinki kwalifikacji do WESG 2019 rozpoczęliśmy na mapie Nuke, która była wyborem x-kom AGO. Jastrzębie swoją wartość udowodniały od samego początku starcia. Pomimo przegrania pistoletówki, zdołali odpowiedzieć już w kolejnej potyczce, która rozpoczęła ich dominacje. Rywale nie mieli zbyt wiele do powiedzenia, a do połowy wyrwali jeszcze cztery rundy Polakom.

Po zamianie stron nasi rodacy nie odpuścili swoim oponentom i zwyciężyli pięć starć z rzędu. To właśnie wtedy SKADE zaczęło odrabiać wynik. Mimo wręcz fatalnej sytuacji (przegrywali 5:15) zdołali przypisać jeszcze parę oczek na swoje konto. Każdy ich błąd oznaczał jednak zakończenie bieżącej mapy. Stąd też byliśmy prawie pewni, że formacja Grubego nie pozwoli, aby doszło do dogrywek. Jastrzębie zakończyły pierwszą planszę w dwudziestej szóstej rundzie, wygrywając 16:10.

Train

Druga lokacja świetnie rozpoczęła się dla naszych rodaków. Wygrali pistoletówkę, a dzięki problemom ekonomicznym rywala, również kolejne dwie rundy. SKADE zdołało odpowiedzieć w czwartej potyczce, lecz było to zdecydowanie za mało na x-kom AGO. Podopieczni miniroxa wspaniale grali po stronie broniącej, nie pozwalając rywalom na narzucenie swojego stylu gry. Cały zespół idealnie się uzupełniał i nie widać było żadnego zamieszania w ich grze. To właśnie dzięki temu zdołali przypisać każdą kolejną rundę na swoje konto.

Druga część mapy miała być tylko formalnością. Polacy wygrali pistoletówkę, która mimo to nie zagwarantowała natychmiastowego końca spotkania. SKADE zdołało zdobyć jeszcze dwa punkty, lecz na tym się skończyło. Jastrzębie wygrywając tę potyczkę zagwarantowały sobie udział w finale zamkniętych kwalifikacji do WESG 2019. Zmierzą się tam już jutro z inną polską formacją – ARCY.