Nieprawdopodobne, jak pewnie i perfekcyjnie grał dziś zespół Grubego. Wszyscy spodziewaliśmy się ciężkiej przeprawy, a tymczasem doszło wręcz do masakry.

Poland x-kom AGO

16

Otwarte europejskie kwalifikacje do
IEM Katowice 2020

Inferno
(11:4; 5:6)

European Union OG

10

Inferno

Pierwsza pistoletówka wpadła na konto x-kom AGO. Po chwili ich przeciwnicy postanowili zagrać jedynie z pistoletami, przez co większość eliminacji posypała się dość szybko. Na ostatnią musieliśmy jednak moment poczekać. Jastrzębie grały bardzo uważnie, co tylko potwierdza to, z jakim respektem podeszli do przeciwnika. Kolejne rundy przebiegały bez większych problemów dla ekipy Furlana. Warto tutaj wspomnieć o potyczce numer cztery, która skończyła się bez ani jednego zabójstwa dla którejś z formacji! Sytuacja taka jest czymś niezwykle rzadkim na profesjonalnej scenie.

Iście profesorka gra naszych rodaków sprawiła, że OG zdobyło swój pierwszy punkt dopiero po siedmiu nieudanych próbach. Przez moment mogło się wydawać, że drużyna mantuu zaczęła prezentować się lekko lepiej, lecz Polacy zaczęli jeszcze pewniej pacyfikować oponenta. Do przerwy prowadzili już siedmioma punktami.

Druga połowa wystartowała z lekkim opóźnieniem. Było ono spowodowane problemami z internetem u byłego gracza ENCE. Pistoletówkę w pełni kontrolowało OG. Nasi rodacy odpowiedzieli już jednak w kolejnej potyczce. Dzięki temu zrobili gigantyczny krok w stronę zakończenia tego spotkania. Zespół valde potrafił jeszcze przez krótki moment przeciwstawić się x-kom AGO, lecz nie zdało się to na dłuższą metę. Formacja lemana przypisała mapę na swoje konto wynikiem 16:10.

Przed Jastrzębiami ostatni mecz w ramach otwartych kwalifikacji do IEM Katowice 2020. Rozpocznie się około 18:30, a ich rywalem będzie Hard Legion, które pokonało water gamers 16:6. Zwycięzca tej potyczki zapewni sobie udział w zamkniętych kwalifikacjach, w których czeka między innymi FaZe, G2 czy Illuminar.