Jastrzębie wygrywają swój mecz z Galaxy Racer w dolnej drabince. Polacy już 17.08 powalczą ze Sporut o awans do najbardziej prestiżowej ligi w świecie CS:GO.

Poland x-kom AGO 2:0 Sweden Galaxy Racer (Mirage 16:14; Vertigo 16:9)

Pierwsza lokacja rozpoczęła się wyśmienicie dla naszych rodaków. Ekipa Furlana wygrała pistoletówkę i sześć kolejnych starć. Warto również podkreślić, że były to bardzo łatwe rundy, a ich rywale nie mieli nic do powiedzenia. Zresztą, w jaki sposób mieliby zdobywać punkty, grając w trójkę? Tabz fragowanie rozpoczął w siódmej potyczce, a jego kolega Relaxa dopiero w dziesiątej! Połowa zakończyła się prowadzeniem x-kom AGO 12:3.

Po przerwie chyba każdy już zwątpił w Galaxy Racer. Szwedzi krótko po zamianie stronami przegrywali 3:14. Nagle, totalnie niespodziewanie, zespół PlesseNa rozpoczął comeback. Obraz spotkania odwrócił się o 180 stopni i nasi rodacy zaczęli mieć ogromne problemy, nie ze zdobyciem rundy, a ze zdobyciem jakichkolwiek eliminacji. Wraz z biegiem czasu sytuacja Jastrzębi stawała się coraz gorsza. Na całe szczęście mhL wygrał w sytuacji 1v2, dzięki czemu jego zespół miał zagwarantowane przynajmniej dogrywki. Do nich jednak nie doszło, ponieważ x-kom AGO zwyciężyło w ostatnim możliwym momencie.

Vertigo było wyborem Jastrzębi. Drużyna F1KA z początku przegrywała 1:3, lecz było to spowodowane gorszą sytuacją w ekonomii zespołu. Gdy doszło już do starć full vs full, swoją wyższość pokazywało x-kom AGO. Polacy sukcesywnie powiększali przewagę, dzięki czemu połowę wygrali 9:6. Na pochwałę zasługuje „starsza gwardia” zespołu, czyli Furlan i GruBy, którzy zdobyli najwięcej eliminacji w pierwszej części mapy.

Po przerwie Jastrzębie nie przestały zwalniać tempa. Było parę potknięć i głupio przegranych rund, lecz dystans do Szwedów ciągle był utrzymywany.  x-kom AGO zwyciężyło 16:12, dzięki czemu formacja Furlana zagwarantowała sobie udział w wielkim finale, który odbędzie się 17 sierpnia. Czeka już tam na nich Sprout, które będzie miało mapę przewagi w pojedynku BO5. Jest to spowodowane faktem, że awansowali oni z górnej drabinki. Zwycięzca tego starcia zdobędzie slot do ESL Pro League oraz $12,500.