Jastrzębie były naprawdę blisko zwycięstwa w wielkim finale. Niestety nasi rodacy muszą pocieszyć się drugim miejscem i zastrzykiem gotówki w wysokości $10,000.

Poland x-kom AGO 1:2 European Union Nordavind (Vertigo 16:5; Mirage 11:16; Dust2 19:22)

Jastrzębie totalnie zdeklasowały swoich przeciwników na pierwszej mapie. Po stronie atakującej nasi rodacy nie mieli żadnych problemów ze zajmowaniem stref detonacji. Nordavind próbowało bronić się grantami, podsadzkami, pułapkami, ale totalnie nic nie wychodziło. Zawodnicy x-kom AGO wchodzili jak do siebie, dzięki czemu wygrali połowę 12:3, a całą mapę 16:5. Najlepszy pod względem ratingu (1.70) okazał się oskarish, IGL drużyny.

Druga lokacja wymagała już jakiegokolwiek wysiłku ze strony naszych rodaków. Nordavind zaczęło od wysokiego prowadzenia 8:3. Polacy zdołali jednak lekko polepszyć swoją sytuację, a krótko po zamianie stronami oglądaliśmy remis 9:9. W dalszej części mapy rywale x-kom AGO coraz mocniej podkreślali swoją wartość. Ostatecznie ekipa cromena zwyciężyła 16:11.

Dust2 fenomenalnie rozpoczął się dla Nordavind. Przeciwnicy naszych rodaków zdobyli pierwsze pięć starć. Polacy w porę się obudzili i zdołali wygrać połowę 8:7. Na uwagę zasługuje piękna akcja F1KA w piętnastej rudzie, gdzie zdobył cztery szybkie eliminacje. Ostatnia pistoletówka tego pojedynku została zwyciężona przez formacje NatoSaphiXa. x-kom AGO do lepszej dyspozycji wróciło po dwudziestej piątej rundzie. Drużyna Furlana pokazała, że potrafi grać z nożem na gardle. Udany comeback z wyniku 10:15 sprawił, że widzieliśmy dogrywki. W nich lepsze okazało się niestety Nordavind, które triumfowało 22:19.