Za nami kolejny mecz Jastrzębi na międzynarodowej arenie. Tym razem pokonali ekipę z Kazachstanu, zapewniając sobie zarazem awans do play-offów piątego sezonu LOOT.BET.

Dust 2

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla graczy x-kom AGO, którzy wygrali pistoletówkę oraz dwie kolejne rundy. Dalsza część pierwszej połowy była bardzo wyrównana, a obie formacje dostarczyły nam masę emocji. Ostatecznie to jednak Kazachowie zdołali wyjść na jednopunktowe prowadzenie.

Po zamianie stron ujrzeliśmy prawdziwą dominację Jastrzębi. Podopieczni miniroxa brylowali w obronie, przez co ich rywale nie potrafili skutecznie zająć którejkolwiek strefy detonacji. Cała sytuacja sprawiła, że Dust 2 zakończył się wynikiem 16:10 na korzyść Polaków. Na szczególną pochwałę zasługuje GruBy, który miał duży wpływ na przebieg wielu sytuacji. Dominik zdobył 25 eliminacji, ginąc przy tym zaledwie piętnaście razy.

Inferno rozpoczęliśmy od totalnej dominacji drużyny Furlana. Przypisali na swoje konto pierwsze sześć rund, nie mając większych problemów z oponentem. Winstrike zdołało jednak przebić swoją niemoc i zdobyć pięć rund. Przewaga zespołu z naszego kraju wydawała się zatem dość solidna.

Moc Kazachów poznaliśmy dopiero w drugiej połowie. Mimo aż 8 punktowej straty zdołali wykonać niesamowity comeback. Strzelali wręcz niesamowicie, co mogło nie raz imponować widzom. Im bliżej trzydziestej rundy, tym bardziej mogliśmy się ugruntować w przekonaniu, że dojdzie do dogrywek. Tak się jednak nie stało, głównie za sprawą świetnej rundy w wykonaniu mhLa oraz odrobinie szczęścia Jastrzębi. Na nasze szczęście zdołali wykończyć rywala i przypisać drugą mapę na swoje konto. Dzięki temu są już pewni udziału w play-offach piątego sezonu LOOT.BET. Poza nimi w akcji zobaczymy między innymi HAVU czy HellRaisers.