Kolejne dobre wieści z obozu x-kom AGO! Jastrzębie zwyciężyły dziś finał dolnej drabinki LOOT.BET/CS S5 i tym samym od zajęcia pierwszego miejsca w zmaganiach dzielą je zaledwie dwa wygrane spotkania.

Faza play-off w ramach wspomnianej rywalizacji nie zaczęła się zbyt dobrze dla podopiecznych miniroxa. Nasi rodacy przegrali bowiem już na jej starcie w bratobójczym pojedynku z Wisłą All! in Games Kraków, przez co dalszą część rozgrywek musieli kontynuować z nożem na gardle. Najwidoczniej jednak zimny prysznic w meczu przeciwko szpero i spółce dobrze na nich wpłynął, ponieważ później pokonali po kolei Actine PACTSKADENordavind.

Jeżeli chodzi o tego ostatniego przeciwnika, to Polakom z norweskim składem poszło wyjątkowo łatwo. AGO na pierwszej mapie triumfowało rezultatem 16:6, a na drugiej 16:8. Chyba mało kto spodziewał się, że to widowisko tak szybko dobiegnie końca patrząc na pozycje grona TENZKIEGO i formacji GruBego w rankingu HLTV, które są całkiem podobne. Zarówno jednym, jak i drugim niewiele brakuje do TOP 50 HLTV.

Jutro o 12:30 drużyna Furlana podejmie fińskie HAVU, z którym stoczy bitwę o główny finał LOOT.BET/CS S5. Finowie w minionych tygodniach pokazywali, że są w niezłej formie, więc x-kom AGO stoi przed ciężkim zadaniem.