Wiosenny sezon ESL Mistrzostw Polski obnażył wszystkie słabości reprezentantów x-kom AGO, którzy ostatecznie nie zagrają o puchar.

Rozgrywki w ramach ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2022 dobiegły końca i poznaliśmy drużyny, które będą kontynuować walkę o puchar i miano najlepszej polskiej drużyny. W dalszej grze o tytuł nie zobaczymy reprezentantów x-kom AGO, którym nie udało się wyjść z grupy. Jest to zdecydowanie jedno z największych zaskoczeń tego sezonu.

Od samego początku wiosenny sezon ESL Mistrzostw Polski nie był łaskawy dla Jastrzębi i kłopoty z początku rozgrywek okazały się kluczowe, krzyżując ich plany o awansie. W ciągu pierwszych dwóch tygodni AGO poległo na PACT, Wisłę All in! Games i Ungentium, wygrywając jedynie z Forsaken. Był to okres gdy w zespole dochodziło do wielu przetasowań w składzie, co odbijało się na wynikach. Furlan i spółka próbowali odrobić straty, lecz w ostatniej kolejce wyjątkowo dobrze zaprezentowali się gracze Forsaken pokonując nie tylko Jastrzębie, ale również przerywając perfekcyjną serię Wisły Kraków. O ile Biała Gwiazda nie straciła fotelu lidera, tak bezpośrednie starcie z Jastrzębiami spowodowało, że AGO nie wyszło z grupy.

Wraz z końcem sezonu zaprezentowano pary w fazie pucharowej, które prezentują się następująco:

  • Ćwierćfinał #1: Poland Anonymo vs Poland Forsaken
  • Ćwierćfinał #2: Poland PACT vs Poland Honoris
  • Półfinał #1: Poland Wisła Kraków vs Anonymo/Forsaken
  • Półfinał #2: Poland Illuminar vs PACT/Honoris