Zamknięte kwalifikacje FLASHPOINT 3 startują już dziś. W ciągu kilku najbliższych dni dowiemy się, kto znajdzie się w gronie pięciu szczęśliwców, którzy otrzymają bilety na turniej główny. W grze znajdują się x-kom AGO, Anonymo, a także ENCE z dychą na pokładzie.

Przypomnijmy, że FLASHPOINT to turniej z serii RMR, za pomocą którego można zakwalifikować się do jesiennego Majora. Z tego powodu tak ważna jest obecność na tym prestiżowym turnieju. By się do niego dostać, trzeba jednak najpierw przejść przez zamknięte kwalifikacje. W nich bierze udział łącznie 16 drużyn, tylko pięć z nich otrzyma bilet na turniej główny.

  • Poland x-kom AGO – European Union Movistar Riders

Rozgrywki otwierają x-kom AGO i Movistar Riders. To z pewnością przystępny rywal dla Polaków, jednak Jastrzębie mogły mieć nieco więcej szczęścia w losowaniu. Movistar Riders dostali się na turniej poprzez pierwszą turę otwartych kwalifikacji, a swoją bardzo dobrą formę potwierdzili zwycięstwami nad FURIĄ i ENCE (obie wygrane 2:0) w innych rozgrywkach. To właśnie może być główny powód do zmartwień – ekipa smooyi jest obecnie w gazie i bardzo rzadko przegrywa, zwłaszcza w pojedynkach BO1. Jak zaś wygląda dyspozycja AGO? Raczej nie jest ona wymarzona, ale jeśli chociażby snatchie zagra tak, jak w poniedziałek z Izako Boars, to możemy być naprawdę dobrej myśli. Jastrzębie w razie zwycięstwa w kolejnej rundzie zmierzą się z wygranym meczu mousesports – Lilmix, w przypadku przegranej spadają do dolnej drabinki.

  • European Union ENCE – Poland Anonymo

Spotkanie, które interesuje nas podwójnie, bo po dwóch stronach barykady mamy swoje interesy. Naturalnym faworytem jest oczywiście ENCE – zespół znajduje się na 26. miejscu rankingu HLTV, a ostatnie miesiące to stały rozwój. Tego samego nie możemy powiedzieć o Anonymo, które po dobrym starcie napotkało swego rodzaju „szklany sufit”, który zablokował progres zespołu. Awans na zamknięte kwalifikacje do FLASHPOINTA może będzie dla Polaków impulsem, który pozwoli przebić ową barierę. Wygrany tego spotkania zmierzy się w kolejnej rundzie z lepszą drużyną z grona Dignitas – DBL PONEY.

Harmonogram spotkań:

  • 13:00 Poland x-kom AGO – European Union Movistar Riders – transmisja
  • 18:00 European Union ENCE – Poland Anonymo – transmisja
  • 21:00 – spotkania 2. rundy drabinki wygranych