Wypożyczenie Chrisa „chrisJ” de Jonga do FunPlus Phoenix dobiegło końca. Organizacji nie udało się zatrzymać weterana na dłużej, więc do ESL Pro League S13 przystąpi z Miikką „suNny” Kemppim na pokładzie.

Przygoda Chrisa „chrisJ” de Jonga pod banderą FunPlus Phoenix rozpoczęła się 26. stycznia. Legendarny gracz dołączył do wspomnianej drużyny na zasadzie wypożyczenia po tym, jak został przesunięty na ławkę rezerwową w mousesports. Międzynarodowa formacja zaliczyła świetny debiut zajmując 2. miejsce w ramach DreamHack Open January – EU. Następnie poszła za ciosem i zwyciężyła Snow Sweet Snow 1 udowadniając, że gra z Chrisem układa się po jej myśli.

Większość spodziewała się zatem, że ostatecznie dojdzie do podpisania długoterminowej umowy między FPX a de Jongiem. Obie strony zapewne również na to liczyły, natomiast koniec końców transfer nie doszedł do skutku, przez co chrisJ nie może kontynuować epizodu w gronie Jonatana „Devilwalk” Lundberga. Wróci więc na rezerwę u Myszy i będzie czekał na inne wyzwanie.

FunPlus Phoenix po rozstaniu z Chrisem od razu zaprezentowało tymczasowego zastępcę. Został nim Miikka „suNny” Kemppi, który początkowo po opuszczeniu ENCE miał się zająć wspólnym projektem z Robinem „flusha” Rönnquistem, jednak inicjatywa nie doszła do realizacji, ponieważ najwidoczniej nie pojawił się żaden klub, który chciałby ją wesprzeć.

Kemppi trafił do FPX jako zawodnik uzupełniający dywizję na ESL Pro League S13, które rozpocznie się 8. marca. Pula nagród rozgrywek wyniesie $750 000, a zespół Fina znalazł się w grupie A, w której poza nim są m.in. reprezentanci BIGComplexity Heroic.

Kto wie, być może FunPlus Phoenix będzie dla Kemppiego domem na dłużej? Przekonamy się w przyszłości. Nie ulega natomiast wątpliwości, że Miikka chciałby się pokazać z jak najlepszej strony i szybko odbudować indywidualnie po kompletnie nieudanej współpracy z ENCE.

Skład FPX na EPL S13 prezentuje się następująco:

  • Slovakia Martin „STYKO” Styk
  • Finland Jesse „zehN” Linjala
  • Denmark Asger „farlig” Jensen
  • Montenegro Pavle „maden” Bošković
  • Finland Miikka „suNny” Kemppi – stand-in
  • Sweden Jonatan „Devilwalk” Lundberg – trener