Dzisiejszego popołudnia będziemy mogli zobaczyć aż pięć pojedynków z polskimi drużynami w roli głównej. Ścisła czołówka rodzimej sceny walczy na arenie międzynarodowej.

Turniej FLASHPOINT 3 był głównym priorytetem dla Anonymo, lecz po zakończeniu przygody z tym turniejem przedwcześnie, Mateusz „Sówek” Kowalczyk zapowiedział, że teraz zespół skupi się przede wszystkim na grze w ESEA Premier. W rozgrywkach RMR „anonimowi” walczyli jak równy z równym ze światową czołówką, więc oczekiwania na nadchodzące mecze są naprawdę wysokie.

Janusz „Snax” Pogorzelski i spółka zagrają dziś dwa mecze. W pierwszym z nich spotkają się ze Sprout, które po wyrównanej walce pokonało Anonymo we FLASHPOINT 3. Polacy mają szansę pokazać, że potrafią wyciągać wnioski z przegranych. Następny rywal będzie zdecydowanie łatwiejszy, wszak na serwerze pojawi się Sangal, turecki zespół z 54 miejsca w rankingu HLTV.

Oprócz Anonymo w grze zobaczymy dziś ponownie Wisłę All in! Games Kraków, która rozegra dwa mecze, obydwa przeciwko BIG. Najpierw podejmą Niemców w ćwierćfinale Spring Sweet Spring 2, zaś kilka godzin później spotkają się w ESEA Premier.

Wieczorem wystąpią również Jastrzębie, czyli obecnie najwyżej notowana polska formacja w rankingu HLTV. Ich rywalem będą reprezentanci GamerLegion, z którymi AGO niedawno wygrało.

Harmonogram:

  • 15:00 – Poland Anonymo vsGermany Sprout
  • 15:00 – Poland Wisła Kraków vs Germany BIG
  • 19:00 – Poland Wisła Kraków vs Germany BIG
  • 19:00 – Poland Anonymo vs Turkey Sangal
  • 19:00 – Poland AGO vs Sweden GamerLegion