Wielkimi krokami zbliżamy się do rozpoczęcia rywalizacji w ramach IEM Katowice 2021 – Play-in. We wspomnianym wydarzeniu udział weźmie Wisła All in! Games Kraków, która w rundzie numer jeden spotka się na serwerze z Virtus.pro.

Od dłuższego czasu wiadome było, że w Intel Extreme Masters Katowice 2021 – Play-in zobaczymy przynajmniej jeden zespół z Polski. Wynikało to z tego, że w puli nagród ESL Mistrzostw Polski, dla zwycięzcy przewidziana została bezpośrednia przepustka do prestiżowych potyczek. Pytanie jednak brzmiało – kto ją zgarnie, bowiem ekipa, która wygrała krajową ligę się rozpadła. Mowa o Illuminar Gaming, z którego każdy poszedł w inną stronę po tym, jak klub podjął decyzję, aby przesunąć formację na ławkę rezerwową.

Pod koniec stycznia dowiedzieliśmy się już oficjalnie, że organizatorzy IEM Katowice 2021 – Play-in nagrodzili slotem Wisłę All in! Games Kraków, która była po niego pierwsza w kolejce. Wszystko za sprawą tego, że w minionej odsłonie zdobyła srebrny medal uznając w finale wyższość iHG. Powiedzmy sobie natomiast szczerze – przed Białą Gwiazdą bardzo ciężkie wyzwanie. W ostatnim czasie straciła przecież zawodnika, który był z nią od samego początku – Wiktora „mynio” Kruka. Ten postanowił, że będzie kontynuował karierę w Anonymo Esports i na zasadzie transferu zmienił barwy. Grono Grzegorza „szpero” Dziamałka wyruszyło zatem na poszukiwania nowego gracza.

Do tej pory nie potwierdzono jeszcze, kto wypełni w Wiśle Kraków lukę po Wiktorze, ale polish leaks podaje, że piątym elementem układanki w organizacji z Krakowa będzie Krzysztof „Goofy” Górski, który w styczniu rozstał się z PACT.

Dziś do Internetu trafiły za to informacje o pierwszym przeciwniku Patryka „ponczek” Witesa i spółki podczas IEM Katowice 2021 – Play-in. Będzie nim Virtus.pro, które ma za sobą trzy najwyższe stopnie na podium w turniejach z rzędu. Faworyta więc znamy. Są nim reprezentanci legendarnej marki z Rosji. Będziemy jednak mocno trzymać kciuki za niespodziankę, bo występ Polaków w tego typu zawodach to po prostu ogromna szansa, aby przypomnieć o polskiej scenie na najwyższym poziomie.

Poniżej przedstawiamy wszystkie pary rundy numer jeden w IEM Katowice 2021 – Play-in:

  • Germany BIG vs. European Union Movistar Riders
  • Russian Federation Team Spirit vs. flag country=”eu”] Cloud9
  • Russian Federation Gambit vs. Brazil Team One
  • Australia Renegades vs. European Union mousesports
  • Kazakhstan Virtus.pro vs. Poland Wisła All in! Games Kraków
  • Sweden Ninjas in Pyjamas vs. flag country=”eu”] Complexity
  • European Union OG vs. Sweden fnatic
  • United States Team Liquid vs. Brazil MIBR

Wydarzenie wystartuje 16. lutego. Łącznie weźmie w nim udział 16 drużyn, z czego połowa przejdzie do głównego etapu IEM.