Znamy już wszystkich uczestników LAN-owych finałów PLE – PGE Dywizji Mistrzowskiej. Ostatnie dwa sloty zdobyli reprezentanci Honoris i Illuminar Gaming.

W pierwszym z dwóch ostatnich spotkań internetowego etapu play-offów Polskiej Ligi Esportowej – PGE Dywizji Mistrzowskiej do akcji wkroczyli członkowie Wisły All iN! Games Kraków Honoris. Obie formacje zaserwowały nam niesamowite widowisko, co tylko potwierdza fakt, że była to pełna seria BO3. Na start byliśmy świadkami zmagań na Inferno, które zwieńczyła dogrywka. Po niej ze zwycięstwa cieszyła się Biała Gwiazda, natomiast uśmiech na twarzy podopiecznych Mariusza „loord” Cybulskiego nie pozostał na długo. Traina i Nuke'a zgarnęli już bowiem Wiktor „TaZ” Wojtas i spółka zamykając zawody wynikami – 16:13 i 16:12. Tym samym to właśnie grono prowadzone przez dwóch weteranów awansowało na LAN-owe finały.

Druga potyczka była zdecydowanie mniej wyrównana. Wzięło w niej udział PGE Turów Zgorzelec, które podjęło Illuminar Gaming, które fazę zasadniczą zakończyło na najwyższej pozycji. Faworyt był zatem znany i absolutnie nie zawiódł podczas rywalizacji. Ekipa Dominika „GruBy” Świderskiego wygrała 16:7 na Mirage'u i 16:11 na Duście2. Poszła więc śladem HNRS zapewniając sobie występ w kolejnej części PLE, która będzie rozgrywana od piątku w Warszawie.

Poniżej przedstawiamy zespoły, które w Esports Performance Center zawalczą o puchar:

  • Poland MAD DOG'S PACT
  • Poland Izako Boars
  • Poland Honoris
  • Poland Illuminar Gaming