Z pewnością nie tak wyobrażaliśmy sobie start naszych rodaków w zamkniętym etapie eliminacji do Intel Extreme Masters w Katowicach. Reprezentanci ARCY, x-kom AGO i Illuminar Gaming uznali wyższość faworytów i pożegnali się z górną drabinką zawodów.

Jako pierwsi porażkę zaliczyli podopieczni loorda, którym w pojedynku numer jeden przyszło podjąć FaZe Clan – ósmy najlepszy skład według rankingu HLTV. Przeciwnicy podopiecznych loorda nie bez powodu zostali zatem uznani za faworyta w tym widowisku, choć z początku podczas starcia na Nuke'u, wyglądali średnio. NiKo i spółka sprawiali wrażenie zagubionej drużyny, która nie do końca wie, co chce robić na mapie. Polacy korzystali z tego, jak tylko mogli i do pewnego momentu dominowali enemy. W końcówce jednak nadeszło przebudzenie międzynarodowej paczki, które doprowadziło ją do triumfu 16:14. Ekipa TaZa nie przystąpiła więc w najlepszych humorach do rywalizacji na następnej planszy, ale i tak dzielnie walczyło. Ponownie natomiast w decydującej chwili karty rozdawało grono olofmeistera i tym samym dopięło ono swego zwyciężając 16:12.

Chwilę później z serwera wyszli zawodnicy Illuminar Gaming oraz ENCE. Walkę między tymi zespołami oglądaliśmy dłużej, ponieważ aby poznać lepszą brygadę, potrzebowaliśmy pełnego BO3. Najpierw na prowadzenie wysunęli się Finowie po pokonaniu rywali 16:14 na Nuke'u. Nie cieszyli się zbyt długo, bo na kolejnej planszy, to iHG królowało, kończąc ją rezultatem 16:6. Wszystko rozstrzygnęło się na Trainie, podczas którego wygrany pociąg odjechał bez formacji oskarisha. Musiała ona uznać wyższość fińskiej piątki, która czuła się podczas ostatecznych zmagań, jak ryba w wodzie, o czym świadczy wynik – 16:7.

x-kom AGO również zawiodło. Jastrzębie zmierzyły się z G2 Esports i tak jak pozostałe drużyny z Polski na pierwszej mapie przegrały – 12:16. Dopiero w kolejnych rozgrywkach zobaczyliśmy takie AGO, które chcielibyśmy obserwować jak najczęściej. Po emocjonującym starciu Furlan i reszta zwyciężyli 16:14. Oznaczało to przejście na Dusta2, który w tym przypadku wyłonił nam uczestnika półfinału górnej drabinki. Z przykrością informujemy, że nie zostali nim nasi rodacy. G2 triumfowało z nimi 16:10.

Dobrą wiadomością jest fakt, że to nie koniec przygody ARCYIlluminar x-kom AGO w kwalifikacjach do Intel Extreme Masters Katowice. Polacy grają dalej, aczkolwiek nie posiadają żadnego marginesu błędu. Niżej przedstawiamy mecze z ich udziałem.

  • Poland ARCY vs. Poland Illuminar Gaming – JUŻ TRWA
  • Poland x-kom AGO vs. Denmark Heroic – JUŻ TRWA