W końcu mamy przełamanie Evil Geniuses – zespół wygrał na start IEM Summer ze Spirit. Jest to pierwsze zwycięstwo Michała „MICHU” Mullera w nowych barwach.

  • United States Evil Geniuses 16:9 Russian Federation Spirit – Overpass

Możemy odetchnąć z ulgą, bowiem w końcu Evil Geniuses odniosło pierwsze zwycięstwo w zmienionym składzie. Na dodatek pokonany rywal to nie byle kto, bo Spirit, czyli 14. drużyna rankingu HLTV. Mecz odbył się na Overpassie, na który EG było doskonale przygotowane. Początek należał jednak do Rosjan, którzy wygrali pistoletówkę i kolejną rundę. Był to jednak ostatni pozytywny moment dla degstera i spółki. Od 3. rundy mecz zaczął przebiegać pod dyktando Evil Geniuses, którzy bardzo dobrze atakowali i przede wszystkim kryli się nawzajem. Na specjalne wyróżnienie zasługuje tutaj CeRq, który kompletnie zdominował pojedynek snajperski na serwerze i raz po raz uprzykrzał życie przeciwnikom. Bardzo dobry atak, z fajnymi pomysłami, podsadzkami, rotacjami musiał się spłacić. W efekcie EG na półmetku spotkania prowadziło 10:5. Wynik mógł być jeszcze lepszy, ale Spirit wygrało jedną rundę na pistoletach, czym lekko nadrobili stratę punktową.

Po zmianie stron znowu pistoletówka przypadła na konto zespołu z regionu CIS. Co więcej, Spirit poszło za ciosem i zbliżyło się do przeciwnika na odległość zaledwie jednego punktu. Wówczas jednak EG się przebudziło. Spora w tym zasługa MICHA, który wskoczył na jeszcze wyższy poziom i prowadził swoją drużynę do zwycięstwa. Polak bardzo często otwierał rundę fragiem, czym ułatwiał zadanie swoim kolegom. Na pochwałę zasługuje cały zespół, bowiem po stronie CT zobaczyliśmy ponownie bardzo dobre przygotowanie się pod rywala. Szczególne wrażenie zrobiła jedna runda na pistoletach, kiedy to EG w trójkę skróciło bombsite B i złapało przeciwników na rotacji. Był to moment przełomowy rywalizacji – od tego czasu na serwerze liczyli się już tylko Geniusze. W rezultacie MICHU i spółka odnieśli łatwe, szybkie i przyjemne zwycięstwo 16:9. Sam Muller zagrał rewelacyjnie – zakończył mecz z 24 fragami i ratingiem 1.71 (obie wartości najwyższe na serwerze). Trzeba przyznać, że na razie Polak czuje się znakomicie w nowych barwach, dzisiaj dostał wsparcie od zespołu i od razu zobaczyliśmy efekty.

EG w kolejnej rundzie zmierzy się z Heroic, które z kolei pokonało 16:8 Imperial. Półfinał górnej drabinki grupy B zaplanowano na 4 czerwca, to jest piątek, na godzinę 16:45. To spotkanie będzie już w formie BO3.