Wracamy po świąteczno-noworocznej przerwie w rozgrywkach CS:GO. Dzisiaj przyjrzymy się pierwszym spotkaniom fazy play-off Vulkan Fight Series 2020.

forBET jest legalnym polski bukmacher posiadającym zakłady na wydarzenia esportowe, przeprowadziliśmy analizę dzisiejszych spotkań. forBET posiada w swojej ofercie szeroką gamę meczów esportowych. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.

Romania Nexus

*Kurs forBET:
2.76 : 1.41

Data rozpoczęcia
godz. 13:10, 11.01.2021

Russian Federation Winstrike

Play-offy Vulkan Fight Series rozpocznie mecz pomiędzy Nexus a Winstrike. I to jest spotkanie, nad którym warto się pochylić, bo mierzą się ze sobą dwie drużyny w niezłej formie. Według bukmacherów to Winstrike jest faworytem. Warto zwrócić jednak na jedną rzecz uwagę – Rosjanie grają z aż dwoma stand-inami, gdyż na chwilę obecną mają zaledwie trzech zakontraktowanych graczy. Są to NickelBack, Lack1 i El1an. W dzisiejszym meczu razem z nimi wystąpią n0rb3r7 i neaLaN. Czy jest to wzmocnienie, czy raczej osłabienie? Bardziej skłaniałbym do wzmocnienia – od kiedy w barwach Winstrike występują różni gracze z K23, to zespół właściwie nie przegrywa (potknął się tylko raz – z NAVI Junior). Poza tym zaliczył pięć wygranych 2:0 i jedną 3:1. Jeśli więc ktoś obawiał się tego, że Winstrike nie gra w swoim stałym rosterze, powinien pozbyć się w tej chwili wątpliwości.

Po drugiej stronie mamy Nexus. Rumuni teoretycznie są wyżej postawieni w rankingu od swoich rywali, ale jest to pokłosie braku dwóch punktujących graczy w Winstrike. Ponadto dobra forma BTNa i spółki jest lekko przekłamana – zespół po prostu rzadko występuje, a Vulkan Fight Series to pierwszy turniej od dawna, który im w jakimś stopniu wychodzi. Winstrike to jednak bardziej doświadczona, bardziej „obyta” ekipa w fazach play-off, kiedy to gra się o wszystko, albo nic. W tym przypadku zgadzam się z bukmacherami – to Rosjanie są faworytem tego spotkania. Kurs 1.41 wydaje się uczciwą propozycją. Jeśli jednak ktoś jest skory do ryzyka, to skłaniałbym się do betowania na 2:0 dla Winstrike.

Hungary Budapest Five

*Kurs forBET:
3.31 : 1.30

Data rozpoczęcia
godz. 16:30, 11.01.2021

Ukraine NAVI Junior

Drugie analizowane spotkanie jest o wiele mniej oczywiste, niż mówią nam to kursy. Według bukmachera ogromnym faworytem spotkania jest NAVI Junior. I oczywiście na pierwszy rzut oka również skłaniałbym się do tej teorii. Ukraińcy w ostatnich tygodniach byli w formie, przegrywali naprawdę mało spotkań, pokonując przy okazji uznane marki na europejskiej scenie. Ważna informacja – NAVI Junior dzisiaj co prawda zagra ze stand-inem, ale jest to m0NESY, który towarzyszy im od początku turnieju Vulkan Fight Series. Nie brałbym tego argumentu, jako decydującego czynnika w tej rywalizacji.

A jak wyglądają ich rywale? Budapest Five również nie ma się czego wstydzić. Węgrzy w grudniu pokonali takie zespoły jak Illuminar czy forZe i w rezultacie w Nowym Roku wskoczyli do upragnionego TOP50 rankingu HTLV. Oczywiście wyniki „Madziarów” nie robią takiego wrażenia, jak rezultaty NAVI Junior. Mimo wszystko nie stawiałbym ich w roli absolutnych przegranych. Jesteśmy po kilkunastodniowej przerwie, tak naprawdę do spotkań po takim okresie warto podchodzić z rezerwą. Z tego powodu dzisiaj skłaniałbym się do postawienia na Budapest Five, głównie ze względu na wysoki, według mnie niewspółmierny do rzeczywistości, kurs. Kto wie, może Węgrom uda się dokonać niespodzianki? Na pewno mają narzędzia, by to zrobić. Pytanie czy uda im się je odpowiednio wykorzystać. Jeśli jednak ktoś jest mniej skory do ryzyka, to zalecałbym spróbowanie zagrania Handicap mapowy +1,5 Budapest Five kurs 1.72.

*kursy z godziny 10:15, 11.01.2021.