Zwycięzcy fińskiej edycji turnieju Red Bull Flick zostali zdyskwalifikowani za korzystanie z nielegalnego oprogramowania. W showmatchu pokonali nawet duet allu-Jamppi, jak się okazało, nie zrobili tego w uczciwy sposób.

Red Bull Flick to ciekawe rozgrywki organizowane w różnych krajach świata. Turniej wyróżnia się tym, że są to zawody dla duetów, a amatorzy poprzez kwalifikacje mogą awansować dalej i zmierzyć się nawet z profesjonalnymi graczami CS:GO. Tak właśnie było w Finlandii, gdzie duet woldes i jezayyyy (boss osuja) dotarł do finału Red Bull Flick, gdzie zmierzył się z drużyną eNhAnCeD i pokonał ją, zdobywając przy tym awans na europejskie zamknięte kwalifikacje turnieju. Teraz miejsce w europejskich zawodach przysługuje drugim finalistom, czyli eNhAnCeD. Turniej odbędzie się 30 maja. Zwycięzcy awansują na europejskie finały, w których wezmą udział gracze m.in. G2, BIG, Honoris czy OG.

Mimo że, Red Bull Flick był współorganizowany przez FACEIT, to oszustwa graczy wyszły na jaw dopiero po showmatchu przeciwko duetowi z ENCE, złożonemu z Jammpiego i allu. Filmik z tego meczu pojawił się na YouTube i w niektórych momentach gołym okiem można zauważyć, że Finowie oszukiwali. Na szczęście organizatorzy również to wyłapali i odpowiednio ukarali woldesa i jezayyyya dyskwalifikacją.