Według najnowszych doniesień portalu 5mid.com, Özgür „woxic” Eker miałby prowadzić rozmowy z organizacją FaZe Clan.

Özgür „woxic” Eker niedawno rozstał się z organizacją mousesports, a zajście to było owiane kontrowersją. Według komentarzy zamieszczonych przez innych zawodników, powodem takiej decyzji miało być złe nastawienie tureckiego zawodnika do rozwoju drużyny. Przez to dwudziestodwulatek jest obecnie wolnym agentem.

Według tureckojęzycznego portalu esportowego 5Mid.com, woxic miałby finalizować rozmowy z organizacją FaZe Clan. Europejski skład boryka się obecnie z potężnymi problemami, czego dowodem jest ostatnie miejsce w grupie B w ESL Pro League. Od początku sierpnia w ich szeregach występuje Markus „Kjaerbye” Kjærbye, który zastąpił Aurimasa „Bymasa” Pipirasa. Duński zawodnik miał być lekiem na całe zło w FaZe, lecz zespół radzi sobie jeszcze gorzej niż wcześniej.

Informacje neguje jednak jeden z najbardziej rozpoznawalnych redaktorów esportowych na świecie – neL. Według niego rozmowy te nie miały miejsca, lecz zaznaczył, że być może jego źródła po prostu o niej nie słyszały.

Informacja ta spotkała się ze sporym sprzeciwem wśród społeczności i fanów FaZe Clanu, która twierdzi, że drużynie potrzebny jest prowadzący, a nie kolejny snajper. Dodatkowo coraz głośniej zaczyna się mówić o tym, że Özgür „woxic” Eker mógłby zostać graczem Cloud9, które obecnie buduje skład w zamyśle mogący rywalizować o najwyższe światowe lokaty. Jeżeli którakolwiek z tych informacji się potwierdzi, natychmiast o tym poinformujemy.