Wciąż ciągnie się zamieszanie związane z Heroic oraz FunPlux Phoenis oraz miejscem w rozgrywkach FLASHPOINT. Włodarze ogłosili, że będą szukać zastępstwa za duński zespół.

Chińska organizacja FunPlus Phoenix, posiadająca obecnych mistrzów świata w League of Legends, miała wykupić skład Heroic oraz stać się jedną z partnerskich drużyn ligi FLASHPOINT. Tak się nie stało przez to, że Astralis doszło do porozumienia z Patrickiem „es3tagiem” Hansenem, który ma zasilić ich szeregi z dniem 1 lipca, tworząc sześcioosobową drużynę. Więcej możecie przeczytać o tym tutaj.

Taki obrót spraw spowodował, że w przededniu rozpoczęciem kolejnej fazy FLASHPOINT, FunPlus Phoenix zdecydowało się wycofać z rozgrywek. Casper „cadiaN” Møller potwierdził, że jego drużyna nie zostanie w Los Angeles i wszyscy wracają do Danii. Z kolei włodarze ligi rozpoczęli poszukiwania zastępców byłego Heroic. Nowy skład ma być ogłoszony jeszcze dziś przed godziną 20:00, o której wystartuje transmisja z losowania grup w drugiej fazie rozgrywek.

Za realizację polskiej transmisji odpowiada agencja gamingowa Fantasyexpo. Wszystkie spotkania z rozgrywek FLASHPOINT transmitowane są z polskim komentarzem na ESPORT NOW na platformie twitch.tv. W roli komentatorów zobaczymy Radosława “Mad1” Florkowskiego, Jakuba “swelder” Grzegorskiego, Oskara “DeerFluffy” Formelle i Kamila “dziukensa” Dziuka.