Nie trzeba było długo czekać na odzew ze strony FURII w kwestii doniesień pojawiających się w mediach. Założyciel organizacji zdementował rzekomą chęć zastąpienia Henrique „HEN1” Telesa w składzie innym zawodnikiem.

Powiedzmy sobie szczerze – brazylijscy fani przeżyli wczoraj dość stresujący dzień. Do sieci trafiły bowiem plotki dotyczące obecnie najlepszej formacji z Brazylii – FURII, która według Jarka „DeKay” Lewisa miałaby zastąpić Henrique „HEN1” Telesa innym graczem. To jednak póki co najprawdopodobniej się nie wydarzy. Głos w sprawie na Twitterze zabrał sam CEO znanego na całym świecie klubu. Jaime „raizen” Pádua jasno zakomunikował, że owszem – zespół szuka dodatkowego zawodnika do ich dywizji, natomiast nie oznacza to żadnego pożegnania z Telesem. Być może marka chce pójść śladem Vitality i posiadać osobę, dzięki której będzie mogła na bieżąco rotować wyjściową piątką. Na więcej szczegółów w tej kwestii musimy na razie poczekać.

Przypominamy, że HEN1 dołączył pod wspomnianą wyżej banderę w drugiej połowie 2019 roku. Przechodził wtedy do niej mając za sobą przygodę w Luminosity Gaming, podczas której niewiele osiągnął. Był zatem głodny sukcesów, które dzięki ciężkiej pracy przyszły. Obecnie ma na koncie między innymi 3. miejsce na StarSeries i-League S8 oraz wygrane amerykańskie odsłony turniejów – DreamHack Masters Spring ESL Pro League S12. Gdyby tego było mało – jego drużyna zajmuje 7. pozycję w światowym rankingu HLTV.

Dla FURII najbliższymi wyzwaniami będą występy w ramach BLAST Premier Fall ShowdownDreamHack Masters Winter IEM Global Challenge.