Dziś w nocy właściciel „najbogatszego konta” na Steam na pewno nie spał spokojnie. Ktoś włamał się na jego konto i dokonał wielu strat.

Wyobraźcie sobie, że w swoim ekwipunku posiadacie nie jedną, nie dwie, a siedem AWP | Dragon Lore, czyli najdroższego skina w CS:GO, a jest to wyłącznie mała część z Waszej kolekcji. Takim asortymentem dysponował użytkownik o pseudonimie caseapia, który rzekomo posiadał „najbogatsze konto” na platformie Steam.

Posiadał, ponieważ dzisiejszej nocy dokonano włamania na jego konto. Na ten moment nie jest pewne w jaki sposób hacker uzyskał dostęp, lecz z jego ruchów wynika, że nie działał wyłącznie dla własnej korzyści. Część przedmiotów wprawdzie pojawiła się na koncie hackera, lecz inne po prostu została sprzedane na platformie Steam po o wiele niższej cenie, przypadkowym ludziom. Straty właściciela zostały oszacowane na $2.000.000.

Podobno w sprawę zainterweniowało samo Valve, które pomaga wspomnianemu wcześniej prawowitemu właścicielowi skinów. Deweloper miałby prześledzić transakcje i ręcznie je cofać aby skórki wróciły do ekwipunku caseapii.