Za nami start ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021. Na serwerze stawiły się cztery zespoły, jednak tylko Wisła All in! Games Kraków wyszła ze starć z kompletem zwycięstw.

W pierwszej parze, która otworzyła nowy sezon ESL Mistrzostw Polski, zobaczyliśmy Wisłę i mix Kamila „KEi” Pietkuna „Dolej Miodu”. Biała Gwiazda nie dała jednak rywalom taryfy ulgowej, z racji ich debiutu w tych rozgrywkach i zgarnęła dla siebie obie mapy, w rezultacie komplet punktów. Najpierw wysoko wygrała na Nuke'u, a następnie zachowała więcej zimnej krwi w końcówce Ancient. Dzięki temu ekipa SZPERA z 6 punktami na koncie okupuje pierwsze miejsce w tabeli.

W drugiej parze HONORIS zmierzyło się z M1 EDEN. Skład NEO i TaZa zmiótł przeciwnika z powierzchni serwera na pierwszej mapie, wygrywając bardzo wysoko, bo 16:3. Taki wynik mógł zaostrzyć apetyty kibiców HONORIS na zwycięstwo również na Nuke'u – drugiej mapie. Ostatecznie M1 EDEN zaskoczyło wszystkich i wygrało po wyrównanej walce 16:13. Tym samym obie drużyny mają po 1. dniu po trzy punkty na koncie.

Komplet wyników:

  • Wisła All in! Games Kraków 16:6 Dolej Miodu (Nuke)
  • Dolej Miodu 13:16 Wisła All in! Games Kraków (Ancient)
  • HONORIS 16:3 M1 EDEN (Inferno)
  • M1 EDEN 16:13 HONORIS (Nuke)

Co czeka nas we wtorek?

Drugiego dnia do rozgrywek wejdą wszystkie pozostałe drużyny. Najciekawiej zapowiada się starcie pomiędzy Anonymo i Ungentium. Warto również wspomnieć o ESCA Gaming – organizacja ponownie wsparła zespół bez organizacji, tym razem jest to ex-Pompa, wspierana przez Kacpra „darko” Ścierę, który zastąpił Demho. Przypomnijmy, że ESCA już w przeszłości występowała w ESL MP – pod ich banderą występowali gracze los kogutos, którzy jednak nie zawiązali stałej współpracy z organizacją. Tym razem jest podobnie.

Harmonogram spotkań:

  • 15:30 ESCA Gaming – TPT
  • 18:00 Anonymo – Ungentium
  • 20:30 MAD DOG'S PACT – Lycans

Transmisja wszystkich spotkań odbywa się na kanale ESL.