Wisła Kraków rozpoczyna rywalizację w ESL Challenger League Season 40. Na inaugurację rozgrywek w swoim wykonaniu Biała Gwiazda podejmie GamerLegion.

Już dziś Wisła Kraków rozegra swój pierwszy mecz po IEM Katowice 2022. Zobaczymy, jak rozczarowujący występ w stolicy polskiego esportu wpłynął na Białą Gwiazdę. Zespół Goofyego przed Intel Extreme Masters dawał swoim kibicom wiele radości, pokonując takie drużyny, jak MOUZ NXT czy FURIA. Obecnie podopieczni Loorda klasyfikują się na 32. pozycji w światowym rankingu HLTV. Najbliższe mecze drużyny znad Wisły będą więc decydujące jeżeli chodzi o awans do upragnionej pierwszej trzydziestki.

Pierwszy krok w tym kierunku Wisła może wykonać już wieczorem. Zespół spod znaku Białej Gwiazdy stawi czoła GamerLegion w ESL Challenger League Season 40 (dawniej ESEA Premier). Drużyna SZPERA rozpoczyna tym samym walkę o awans do ESL Pro League, lecz do tego jeszcze długa droga. Spotkanie ze szwedzką formacją będzie dopiero pierwszym grupowym pojedynkiem polskiej formacji w tychże właśnie rozgrywkach.

Obie drużyny w 2022 roku miały już okazje spotkać się ze sobą na serwerze podczas turnieju Pinnacle Winter Series 1. Wówczas polski zespół zdeklasował Szwedów, nie pozwalając wygrać im nawet dziesięciu rund na żadnej z dwóch map.

19:00 – Poland Wisła Kraków vs GamerLegion Sweden