Zawodnicy Wisły Płock mimo początkowych problemów zdołali się podnieść i ostatecznie wygrać mecz. W finałowym pojedynku zmierzą się z KGG o występ w fazie pucharowej PLE.

 Poland Wisła Płock

2

Polska Liga Esportowa – Wiosna 2019
Etap I – półfinały

Train
(4:11; 4:5)

Nuke
(4:11; 12:2)

Inferno
(9:6; 7:4)

Poland AVEZ

1

Train

Pierwszą mapę otworzyli zawodnicy AVEZ Esport, jednak po wygranej pistoletówce dali się zaskoczyć przez oponentów w kolejnej rundzie. Dzięki temu Wisła Płock wypracowała sobie przewagę 3:1, a później inicjatywę ponownie przejęli zawodnicy spod bandery ośmiornicy. Skuteczne fragi otwierające takich zawodników jak sany czy mynio pozwoliły im na budowanie potężnej przewagi po stronie terrorystów. Nafciarze po zdobyciu kilku punktów na początku meczu całkowicie opuścili swoją gardę. Nieskuteczna defensywa spowodowała, że przed zmianą stron zobaczyliśmy wynik 4:11.

Druga pistoletówka wpadła na konto Wisły Płock, ale Ośmiornice zaskoczyły w kolejnej rundzie podczas force'a. MOLSI i spółka zaskoczyli pięknym za nadobne, również radząc sobie z gorszym ekwipunkiem. Dzięki temu Nafciarze zainkasowali dwa kolejne oczka na swoje konto, jednak tylko gdy AVEZ ustabilizowało swoją ekonomię to dokończyli mapę wynikiem 8:16.

Nuke

Gracze Wisły Płock rozpoczynając po stronie terrorystów wygrali pistoletówkę, a następnie narzucając bardzo szybkie tempo zgarnęli dwa kolejne punkty. Wtedy inicjatywę przejęło AVEZ stawiając naprawdę skuteczną defensywę. Ośmiornice prezentowały wyjątkowo agresywną grę, często zaskakując swoich oponentów na wykroku lub obijając ich granatami jeszcze przed bezpośrednim starciem. Narfciarze po straceniu siedmiu rund z rzędu zdecydowali się na przerwę taktyczną, jednak nawet ona nie pomogła w przygotowaniu skutecznego ataku. MOLSI i spółka obudzili się dopiero w ostatniej rundzie pierwszej połowy, zapewniając sobie taki sam wynik jak na pierwszej mapie – 4:11.

Po zmianie stron Wisła Płock zgarnęła pistoletówkę i zaczęła odrabiać straty. Po wygraniu trzech rund zostali zaskoczeni przez oponentów dysponujących pistoletami, którzy skutecznie przejęli dolny obszar bombowy. Jednak była to pojedyncza wpadka Nafciarzy, z ataku na atak byli coraz bliżej remisu. AVEZ ponownie przerwało dobrą passę swoich oponentów, lecz nie zdołali jej zatrzymać. Zawodnicy Wisły Płock wykonali fenomenalny comeback wygrywając tę mapę wynikiem 16:13.

Inferno

Wisła Płock wygrała pierwszą pistoletówkę i kolejną potyczkę, choć ta druga runda sprawiła im naprawdę wiele problemów. AVEZ odpowiedziało dopiero na 3:1, jednak nie potrafili postawić skutecznej obrony w następnych pojedynkach. Nafciarze żonglując możliwościami różnych wejść kompletowali kolejne punkty na swoje konto. Ośmiornice zgarnęły drugą rundę dopiero na wynik 7:2, ale znów był to pojedynczy przebłysk. stark i spółka obudzili się dopiero przed zmianą stron, rzutem na taśmę zapewniając sobie satysfakcjonujący wynik 9:6.

Druga pistoletówka również wpadła na konto zawodników wspieranych przez klub piłkarski. AVEZ nie było w stanie przeprowadzić skutecznego ataku z pełnym ekwipunkiem. Mimo wielu prób, wszystkie punkty wpadały na konto przeciwników. Nie mieli zbyt dużego marginesu błędu, przez co Wisła Płock wygrała tą mapę wynikiem 16:7 oraz całą serię 2:1.

Spotkania można oglądać na oficjalnym kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na platformie twitch.tv.