Wisła Płock przebojem wdziera się do finałów Polskiej Ligi Esportowej – Wiosna 2019. W finałowym pojedynku okazali się lepsi od Klanu Gadanych Głupot.

 Poland Klan Gadanych Głupot

0

Polska Liga Esportowa – Wiosna 2019
Etap I – Wielki Finał

Mirage
(4:11; 1:8)

Nuke
(8:7; 2:9)

Poland Wisła Płock

2

Mirage

Pistoletówka wpadła na konto zawodników Klanu Gadanych Głupot, ale Wisła Płock odpowiedziała już podczas swojego pierwszego fulla, od razu doprowadzając do wyrównania. Nafciarze chwile później wyszli na prowadzenie, a skład prowadzony przez Mateusza „TOAO” Zawistowskiego zaczął popadać w coraz większe tarapaty. KGG uparło się aby atakować obszar bombowy A, lecz wszystkie wejścia kończyły się fiaskiem. Po kilku nieudanych próbach spróbowali powoli zebrać się pod strefą detonacji B, lecz i to nie zadziałało. Seria porażek spowodowała, że przed zmianą stron zobaczyliśmy wynik 4:11.

Po zmianie stron Klan Gadanych Głupot wygrał drugą pistoletówkę oraz kolejną potyczkę. Ale ponownie, tylko gdy gracze Wisły Płock wyposażyli się w lepszy ekwipunek, okazali się katem dla swoich rywali. Wyjątkowo wyróżnić należy Markosia, który zagrał fenomenalne spotkanie, zdobywając blisko trzydzieści trafień. Nafciarze okazali się bezbłędni dla swoich oponentów, domykając mapę wynikiem 6:16.

Mirage

Wisła Płock wykonała udany atak w pierwszej pistoletówke, lecz w kolejnej potyczce zostali zaskoczeni przez antyterrorystów i stracili inicjatywę. KGG zresetowało ekonomicznie rywali i zbudowali sobie przewagę 3:1. Nafciarze mimo zakupu lepszego ekwipunku również nie byli w stanie nawiązać kontaktu z rywalem. Po siedmiu punktach z rzędu zdobytych przez TOAO i spółkę, drużyna Markosia się obudziła. Znaleźli sposób na swoich rywali i powolne wejścia jednego zawodnika, który flankował przeciwną drużynę spowodowały, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8:7.

Klan Gadanych Głupot wygrał drugą pistoletówkę, ale Nafciarze zemścili się za początek tej mapy, wygrywając force'a. Zawodnicy Wisły Płock po takim obrocie spraw znaleźli się na ostatniej prostej do zwycięstwa. Drużyna Tapczana niestety nie była w stanie skutecznie przejmować obszarów bombowych. Wisła Płock domknęła tę mapę wynikiem 10:16 i zgarnęła awans na finały Polskiej Ligi Esportowej.

Spotkania można oglądać na oficjalnym kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na platformie twitch.tv.