Cotygodniowa aktualizacja rankingu HLTV odmieniła nieco sytuację na polskiej scenie. Najwyżej sklasyfikowaną drużyną w tabeli nie jest już MOUZ NXT, a Wisła Kraków, która otarła się o pierwszą trzydziestkę.

Miniony tydzień w wykonaniu Wisły Kraków nie był na tyle udany, aby zespół SZPERA znalazł się w pierwszej trzydziestce rankingu HLTV. Porażka w półfinale Pinnale Winter Series 1 zadecydowała o tym, że to nie podopieczni Loorda, a Apeks awansowało do TOP30. Niemniej jednak formacji znad Wisły udało się wyrównać najlepszy wynik w historii organizacji. snatchie i spółka okupują obecnie 31. pozycję. Tak wysoko Biała Gwiazda była tylko raz – w kwietniu ubiegłego roku.

Po poniedziałkowej aktualizacji z pierwszej trzydziestki rankingu wypadło MOUZ NXT. Myszki spadły o dwie pozycje, co oznacza, że straciły także miano najlepszej polskiej drużyny. Tendencje spadkową kontynuuje również x-kom AGO. Jastrzębie zajmują obecnie dopiero odległe 55. miejsce. Zaraz za plecami zespołu Furlana czają się zawodnicy PACT oraz Anonymo, którzy zajmują odpowiednio 58. i 63. lokatę w tabeli.

Spadek w rankingu w porównaniu do poprzedniego tygodnia zanotowało także UNGENTIUM, HONORIS, GameAgents oraz MONKE. Te zespoły przez ostatnie dni nie rozegrały jednak ani jednego meczu.