Wisła Kraków odpada z Malta Vibes Knockout Series 4. Polacy przegrali z rosyjskim 1WIN 1:2 na samym starcie drugiej fazy turnieju.

Biała Gwiazda sprawnie przeszła przez wstępną fazę rozgrywek, pokonując bez większych kłopotów hREDS i EC Kijów. W kolejnej rundzie czekało już jednak na nią znacznie większe wyzwanie w postaci rozstawionego z racji zaproszenia 1WIN.

Do rozstrzygnięcia serii potrzebne były trzy mapy. Pierwsza z nich, Mirage, bardzo pechowo wyślizgnęła się Polakom z rąk. Do połowy Wiślacy prowadzili 11:4, lecz po zamianie stron Rosjanie szybko odbili się w roli CT, pozwalając rywalom na zdobycie jeszcze 3 rund – o jedną za mało.

Na Overpassie to Wisła zaskoczyła. Przez większą część mapy wynik był bardzo wyrównany. W końcówce 1WIN wyszło na prowadzenie 14:11 i wydawało się, że jest pozamiatane. Mimo to Biała Gwiazda broni nie złożyła, zdobywając 5 punktów z rzędu i domykając tym samym mapę na swoją korzyść. Kapitalnie spisywał się mynio, który skończył ją z liczbami 36-18.

Decydujący o serii okazał się więc Ancient. Niestety dla Polaków tu nie mieli już wiele do powiedzenia. Już po stronie atakującej Rosjanie narzucili im wysokie tempo, a ta jest teoretycznie cięższą na najnowszej z turniejowych map. Po przerwie sytuacja nie uległa zmianie i to 1WIN zameldowało się w ćwierćfinałach Malta Vibes Knockout Series 4.

Poland Wisła Kraków 1:2 1WIN Russian Federation

Mirage 14:16
Overpass 16:14
Ancient 5:16

Dziś swój mecz na turnieju rozegra jeszcze dwóch innych polskich graczy. O 19:00 MOUZ NXT, z szejnem i siuhym w składzie, zmierzy się z fińskim HAVU. W grze pozostaje również AGO, które to jutro (6 grudnia) zagra o ćwierćfinały z INDE IRAE.